Більшість львівських МАФів мають генератори і працюватимуть під час вимкнень енергопостачання

Підприємці закупили генератори за власні гроші ще до дії програми відшкодування коштів Львівської міськради, а тому на компенсацію не дуже розраховують.

Про це стало відомо під час розмови у Львівському пресклубі, де обговорювали новий проєкт рішення сесії ЛМР щодо діяльності МАФів, пише Dailylviv.com.

«Коли почалася криза зі світлом, жодної програми відшкодування ще не було, – розповіла Марія Марущак, голова ГО «Самопоміч ФОП». – Більшість підприємців закупили генератори, бо треба було рятувати свій маленький бізнес. Багато хто закуповував генератори закордоном, комусь привозили друзі».

Вже пізніше, каже підприємниця, Львівська міськрада надіслала підприємцям гугл-форму для заповнення, щоб дізнатися про стан справ.

«Це стандартна форма для всіх об’єктів: перелік товарів і питання – чи є генератори. І ми з’ясували, що 50-60% від усіх об’єктів Львова, які їх мають, це якраз МАФи», – наголосила Марія Марущак.

Не так давно Львівська міськрада оприлюднила чималий перелік торгівельних об’єктів, які працюватимуть навіть під час вимкнення електроенергії. МАФів серед них немає, але все ж таки вони працюватимуть, як і великі супермаркети.

«З нами ніхто з посадовців міськради не говорив на цю тему, не радився, але ми будемо працювати, – каже Марія Марущак. – Адже МАФ є окремим будівельним об’єктом, а тому навіть при повній відсутності електропостачання він нормально функціонує від генератора. Ми готові виконувати свою роботу та забезпечувати містян найнеобхіднішими продуктами і товарами навіть під час вимкнення електрики».

Чи буде компенсація за придбання генераторів від міської влади за оголошеною програмою, на яку можуть розраховувати власники кав’ярень, ресторанів і готелів, малі підприємці Львова наразі не знають.

«Ми розкинули по своїх групах інформацію, кілька власників МАФів на неї подалось. Але рішення ще не прийняли, очікуємо», – сказала Марія Марущак.

Архіви