Білоруси масово беруть участь у конфлікті на сході України, – голова Білоруського центру

Білоруси масово беруть участь у збройному конфлікті, який відбувається на сході України.

Про це 8 вересня на прес-конференції «Роль Білорусі в російсько-українській війні на сході України в день Білоруської військової слави (500-ліття переможної битви під Оршею над Москвою) повідомив голова руху солідарності «Разом» і Білоруського центру в Україні В’ячеслав Сівчик.

Він зауважив, що 500 років тому вдалося спинити східну навалу, але сьогодні вона знову наступає, відтак, маємо спільно перемогти її і тепер.

Говорячи про роль Білорусі в російсько-українській війні, В’ячеслав Сівчик повідомив, що білоруси, хоч і нелегально, але дуже масово беруть участь у збройному конфлікті на сході України: «Звертаю увагу, що на боці терористів перебувають ті люди, які використовують символіку, нав’язану білоруській нації Олександром Лукашенком при незаконному референдумі 1995 року. З іншого боку, за Україну виступають люди, які тримають біло-червоно-білий прапор (історичний національний прапор Білорусі, – ред.), який ви маєте пам’ятати з часів Майдану».

Голова руху солідарності «Разом» додав: «Всі білоруси, які сьогодні знаходяться на будь-якому боці фронту, діють нелегально, порушуючи міжнародне законодавство. Українське законодавство не передбачає можливості не лише білорусам, але й громадянам інших країн виступати зі зброєю в руках на її території.

Білоруська опозиція – на стороні України в цьому конфлікті. Але наші активісти не мають юридичних можливостей, щоб допомогти, ми не можемо закликати до участі в конфлікті. Стримує якраз відсутність у вас необхідної законодавчої бази, яка б легалізувала участь білорусів у боротьбі з нашим спільним ворогом – російським імперіалізмом. Тому дуже хотілося б, аби ВРУ прийняла відповідні закони.

Це може бути закон про певний закордонний легіон або автоматичне надання українського громадянства іноземцям, які згодні зі зброєю в руках відстоювати Україну».

Водночас, В’ячеслав Сівчик зазначив, що ніхто не знає, скільки саме білорусів перебувають на Сході.

«Це така ж схема, як була на Майдані. Мало хто знав, що Михайло Жизневський є білорусом до його трагічної загибелі. Тому більшість білорусів, які на свій страх і ризик перебувають там (на боці українців), мають своїх українських побратимів, тримаються у тих структурах, які виникають в основному в якості добровольчих батальйонів», – зауважив голова Білоруського центру в Україні.

Архіви