Більшість органів державної виконавчої влади не створили систему обліку публічної інформації

З 16-ти міністерств в Україні системи обліку публічної інформації створені лише в 4-ьох. Стан виконання законодавства про доступ до публічної інформації значно кращий в органах влади на місцях, оскільки з 24-ьох обласних державних адміністрацій системи обліку публічної інформації створено у 17-ти.

Такі дані отримав експертно-дорадчий центр «Правова аналітика» за результатами моніторингу впровадження систем обліку публічної інформації, яка є у володінні органів державної виконавчої влади. Хоча системи обліку публічної інформації в усіх органах державної виконавчої влади, згідно із постановою Кабінету Міністрів України, повинні бути впровадженні ще з 21 лютого 2012 року.

Серед міністерств доступ до систем обліку публічної інформації забезпечили лише Міністерство юстиції, Міністерством освіти і науки, Мінекології та Міністерством охорони здоров’я, а серед обласних державних адміністрацій – більшість. Органи місцевого самоврядування, для яких постанова Кабміну носить рекомендаційний характер, не впроваджували системи обліку публічної інформації, хоча окремі з них повідомили, що вивчають таку можливість.

За повідомленням керівника проекту Мар’яни Булгакової," близько половини органів виконавчої влади, до яких було надіслано запити, не вжили достатніх заходів для налагодження систем обліку публічної інформації". Як зазначив експерт центру Андрій Петрів: "З числа систем, що були предметом моніторингу, лише у 8 випадках (із загальної кількості створених системи – всього 21) можемо говорити, про їх відповідність нормативним вимогам, лише 7 систем створені вчасно, і лише 13 систем регулярно поповнюють даними про нову інформацію, яка з’являється з ході діяльності суб’єкта владних повноважень».

За результатами моніторингу, можна зробити висновок про неналежне виконання постанови уряду із запровадження систем обліку публічної інформації, в т.ч. і в частині якості систем, які працюють. Тому, на другому етапі проекту ЕДЦ «Правова аналітика» використає всі правові важелі,аби забезпечити доступ громадськості до інформації, якою володіють органи влади.

Системи обліку публічної інформації передбачають внесення до нього усієї інформації, яка є у володінні органів державної влади, таким чином кожен громадянин за ключовим словом, датою документу, знаючи, до якої рубрики він належить, зможе ознайомитися із його коротким змістом на сайті органу державної влади чи звернутися за таким документом.

Архіви