Батько кандидата на посаду міського голови Дрогобицької ОТГ розіграє 1 млн грн серед тих, хто прийде на вибори

Гречка вже не актуальна: в ГМ “ОПОРА” розповіли, до яких трюків вдаються кандидати, щоб привабити на свій бік виборців. Раптова турбота про здоров’я людей, цінні призи й атракції – це ті методи підкупу, до яких сьогодні вдаються найчастіше.

Найцікавіший випадок зафіксовано у Дрогобичі: батько кандидата на посаду міського голови Дрогобицької територіальної громади Артура Лагодича пообіцяв розіграти 1 мільйон гривень серед тих, хто візьме участь у виборах 25 жовтня, пише Dailylviv.

Про це розповів Тарас Радь, координатор спостереження ГМ “ОПОРА за виборами у Львівській області під час пресконференції “Проміжні результати спостереження громадянської мережі “ОПОРА” за перебігом кампанії місцевих виборів на Львівщині» у Львівському пресклубі.

Між учасниками проєкту “Караоке у Стрию”, майже перед днем волевиявлення, розіграють плазмовий телевізор від благодійної організації «Фонд Карпінських». Може, нічого поганого у цього немає, якби не один нюанс – Зіновій Карпінський претендує на посаду очільника Стрийської міської територіальної громади (він є самовисуванцем). А Мирослав Карпінський кандидує до Стрийської міської ради від партії «Голос» (2 номер у списку). Також під час першого півфіналу на цьому шоу приз переможцям – також телевізор – подарував Орест Йосипчук. Цей чоловік балотується до Стрийської міської ради від партії «Голос».

– До і після офіційної реєстрації політичних партій та кандидатів спостерігачі ОПОРИ фіксували й інші факти «політичної благодійності» та непрямого підкупу виборців, – каже Тарас Радь. – Зокрема, сертифікат на півмільйона гривень на ремонт в одному з львівських храмів подарував Петро Порошенко. Золочівський підприємець Ігор Бартків роздавав пенсіонерам талони на ліки, дарував гірки для дитячого майданчика, ремонтував дороги та надав 100 тисяч гривень на пам’ятник з мармуру. Благодійний фонд Андрія Веселого провів медичне обстеження для шести тисяч дрогобичан, роздав 1000 літрів антисептика та близько 40 000 масок для шкіл та садочків. Орест Кавецький відкривав «Соціальну хатку продуктів» у населеному пункті Золочівського району. Кандидат на посаду голови Стрийської міської територіальної громади Олег Канівець підписав меморандум з підприємством “Стрийське АТП” щодо пільгового проїзду для пенсіонерів у межах міста Стрий та Стрийської громади. Директор департаменту дорожнього господарства та кандидат на посаду голови Бібрської міської громади Орест Шуліковський («Слуга народу») подарував футбольній команді 15 комплектів форм і піарився на дорожньому ремонті за кошти державного бюджету.

Таке «сезонне загострення доброти» є непрямою агітацією, піаром  і опосередкованим підкупом виборця, наголошують в ОПОРА.

За словами Дмитра Михальця, заступника начальника головного управління Національної поліції у Львівській області, який також був присутнім на пресконференції, звернень від громадян щодо прямої спроби підкупу з боку тих чи інших політсил до Національної поліції не надходило.

– Якщо такі заяви будуть – поліція миттєво реагуватиме, – пообіцяв він.

Кандидати, які не знали, що балотуються у Жовкві, і «фейкові» жителі Східниці – ОПОРА виявила нові порушення.

Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Архіви