«Батьківщина» заявляє, що має резерв голосів для недовіри Горбалю

Голова фракції БЮТ у Львівській обласній раді Іван Стецькович заявляє, що можливість висловлення недовіри голові Львівської облдержадміністрації Василеві Горбалю на черговій сесії Львівської обласної ради, 8 вересня, є цілком реальною, оскільки у сесійній залі з’явився резерв депутатів, готових підтримати таку пропозицію. 

Як повідомив І. Стецькоивч сьогодні під час засідання незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір 2010" , саме він є ініціатором питання щодо висловлення облрадою недовіри голові ЛОДА В. Горбалю. Підстав для недовіри львівському губернатору, на переконання соратника Тимошенко, предостатньо. 

Насамперед йдеться про те, що Василь Горбаль досі залишається депутатом Верховної Ради України, хоч мав скласти повноваження нардепа упродовж 20 днів після призначення головою Львівської ОДА. Це, на переконання І. Стецьковича, грубо порушує Конституцію та Закони України. 

Окрім цього, В. Горбалю закидають погіршення соціально-економічної ситуації в області та тривожні тенденції в економіці Львівщини. За словами І. Стецьковича, в області зростає борг із зарплати працівникам та кількість безробітних, натомість шаленими темпами дорожчають продукти харчування та ростуть тарифи. 

«Горбаль грубо порушує закони і Конституцію. Враховуючи системні порушення, фракція БЮТ в  обласній раді винесла на сесію питання про недовіру», – наголосив Іван Стецькович.

Наразі позиція голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника щодо питання про недовіру голові ЛОДА невідома, проте у «Батьківщині» заявляють, що понад півтора десятка депутатів, які під час першого голосування про недовіру Горбалю працювали в облдержадміністрації і не підтримали цього питання, тепер кардинально змінили свою позицію. Відтак голосів для ухвалення рішення має вистачити. 

Натомість заступник голови Львівської облдержадміністрації Геннадій Дмитренко заявляє, що В. Горбаль подав заяву про складення депутатських повноважень одразу ж після призначення головою ЛОДА, проте з незалежних від нього причин Верховна Рада України досі не розглянула його заяву та не винесла відповідну постанову. «Немає підстав звинувачувати Горбаля у порушенні Конституції», – запевняє заступник голови ЛОДА.

Паралельно з цим погіршення економічної ситуації на Львівщині у Горбаля не помічають, мовляв, усе йде до кращого. Натомість звинувачення у зростанні цін, боргів із зарплати та кількості безробітних чиновники ЛОДА називають фактами, що не мають змістовної загрузки. 

Нагадаємо, питання про висловлення недовіри голові ЛОДА В. Горбалю уже піднімалося під час сесії Львівської обласної ради. Зокрема, 18 травня цього року Львівська облрада не змогла висловити недовіру голові ЛОДА Василеві Горбалю. Проект цього рішення підтримали 58 депутатів, тоді як для його ухвалення потрібно щонайменше 61 голос.

Архіви