«Батьківщина» не накрила на Львівщині чотири округи

Центральна виборча комісія сьогодні оприлюднить прізвища кандидатів у депутати до Верховної Ради від партії ВО «Батьківщина» . На Львівщині ця партія висуває вісім мажоритарників.

Про це сьогодні, 24 червня, під час представлення кандидатів у депутати від ВО «Батьківщина» у Львівській області, яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив голова Львівської організації партії «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Щонайперше, він розповів про плани партії у Верховній Раді на найближчі п’ять років. 

– Це – наш новий курс, який готувався впродовж минулого року, до розробки якого були залучені фахівці, в тому числі й закордонні. Що стосується війни Росії проти України, то ми пропонуємо, не виключаючи Норманського формату, повернутися до Будапештського формату розв’язання цієї проблеми із залученням Сполучених Штатів Америки та Великої Британії, які є підписантами цієї угоди. Коли ми говоримо про Донбас та Крим, то ми вимагаємо повернення Донбасу одночасно з поверненням Криму. Ми проти того, щоби розділяти вирішення цієї проблеми. Коли ми говоримо про соціальну доктрину, то ми розуміємо, що вибори парламенту – це вибори нового прем’єр-міністра, який обере економічну стратегію держави. Тут у нас є програма дій та команда фахівців, які здатні реалізувати цю програму. Новий парламент має можливість реалізувати перші кроки вже за сто дні. А за п’ять років середня зарплата в Україні повинна піднятися до рівня Польщі. Не можна розділяти мінімальну зарплату, мінімальний прожитковий рівень та  мінімальну пенсію За основу реформування медицини треба брати досвід європейських держав, які базуються на страховій медицині. Коли ми говоримо по тарифи, то можливо повернути видобування українського газу. Ми вимагаємо скасування Ротердамів + та повернення цін до економічно обгрунтованих, – розповів Михайло Цимбалюк.

А згодом Михайло Цимбалюк перейшов до представлення осіб, які будуть боротися за місце в парламенті від партії «Батьківщина». 

У 115 виборчому окрузі партія висунула громадського активіста, правозахисника Богдана Рабешка. Він також відомий тим, що першим в Україні виграв суд у «Львівгазу» про незаконне встановлення загальнобудинкових лічильників. Тепер його досвідом послуговуються активісти у всій Україні. 

У Верховній Раді Богдан Рабешко має намір захищати права споживачів. 

–  Житловий фонд України зношений на 90 відсотків. І я вимагатиму, щоби держава взяла на себе капітальний ремонт всіх будинків з частковим співфінансуванням мешканців. Також я захищатиму споживачів від свавілля монополістів. Тому що законотворень зараз лобіює права монополістів, – обіцяє він.

У 116 виборчому окрузі балотується голова Львівської міської організації партії ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій. Вона пообіцяла підтримку молодим сім’ям, особливо молодим мамам. А також – зниження тарифів. 

– Будемо працювати над зниженням тарифів. І вимагатиму негайно підняті виплати вдвічі при народженні дитини. А також – забезпечити безоплатні гуртки дітям, якісну та безкоштовну вищу освіту для всіх дітей, безвідносно до статків їхніх батьків, – каже вона. 

У 117 мажоритарному окрузі «Батьківщина» висунула керівника будівельної кампанії Назарія Шмігеля. За його словами, у Верховній Раді він працюватиме, аби всі, а особливо молодь, змогли отримати своє житло. Також його болить стан будинків у старому Львові, які руйнуються на очах. І Він має намір залучати кошти у парламенті для збереження спадщини Львова. 

Міський голова Буська Ростислав Сліпець випробовує сили у 119 виборчому окрузі. 

– У Верховній Раді я представлятиму інтереси місцевих органів самоврядування. Саме їхні проблеми я розумію найкраще. Я буду працювати, щоби наповнити місцеві бюджети більшими коштами. Адже коли нема коштів, то тяжко щось зробити. Нинішні депутати Верховної Ради або не володіють ситуацією, або ніколи не цікавилис,я які кошти є в містах та селах, – стверджує він. 

А від 121 виборчого округу до парламенту хоче ввійти селищний голова Східниці Іван Піляк. На його думку, якщо він зміг керувати селищем, зможе працювати і у Верховній Раді.

– З 2010 року мене обирають селищним головою. На сьогодні в селищі мешкають 2 тисячі 700 осіб, а бюджет складає 17 млн. грн. А у 2010 році дохід селища був 470 тисяч гривень, – повідомив він про свої здобутки на цій посаді. 

У 122 виборчому окрузі балотується чинний депутат Верховної Ради  Євген Рибчинський

– Я – автор законів про мову, про квоти, декомунізацію, всіх законів про захист учасників АТО. Я прийшов на цей округ за принципом: куди партія пошле, туди кандидат і йде. А партія послала туди, де відчуває, що кандидат може зробити найбільше. Партія переконана, що саме тут я можу зробити найбільше тому, що останні чотири роки я займаюся тим, аби запрацювали Люберські шахти. Такі шахти можуть залишати в регіоні до двохсот мільйонів гривень податку. Уявіть собі життя Жовківського та Яворівського районів, коли запрацюють всі шахти регіону, – прогнозує він. 

Чинний нардеп також нагадав, що в Жовкві розвалюється одна з найгарніших та найвеличніших синагог у Європі. 

– А вона така занедбана, що мені довелося писати листи до прем’єр-міністра єврея та президента єврея, аби привернути їхню увагу до цього. Чому до Умані щороку приїжджають євреї та залишають гроші. Могли би й до Жовкви приїхати. Але для цього треба зробити умови, – вважає він. 

Також Євген Рибчинський стверджує, що саме він буде корисний виборцям цього округу, тому що знає всі входи та паролі до кабінетів високих чиновників у Києві. 

На голоси виборців у 124 окрузі претендує правозахисник Юлія Мороз. 

– Я з 2015 року працюю з шахтарями. Допомагаю подавати їм позови до суду, заяви про злочин. Ви знаєте, як лихоманило шахтарів Львівської області. Вони навіть готові були йти на Київ, вимагати дотримання їхніх прав. Також консультую аграріїв. Так, з липня до податкового кодексу вносяться зміни щодо отримання ліцензії на зберігання пального в аграріїв. Це не те що подвійне оподаткування, а – патова ситуація, – розповідає вона про проблеми держави, які може вирішити тільки парламент. 

Найбільш відомий у Львівській області політик, член фракції «Батьківщина»  у Львівській обласній раді Ярослав Качмарик змагатиметься за парламентське крісло у 125 виборчому окрузі. У Верховній Раді він має намір боротися з несправедливістю. 

– Я точно знаю, що мешканці 125 округу вартують, аби фінансування цієї території стало набагато кращим. Але ми знаємо про несправедливість у фінансуванні Самбірського, Старосамбірського, Турківського та Сколівського районів. І це треба змінити. Я переконаний, що той досвід написання програм, який я маю на обласному рівні, допоможе мені й на рівні Верховної Ради, – запевняє він. 

Цих осіб висунув з’їзд партії У тих чотирьох мажоритарних округах, де «Батьківщина» не знайшла кандидатів, партія приглядається до самовисуванців, повідомив Михайло Цимбалюк. 

Архіви