Азаров стане цапом-відбувайлом за Харківські угоди, – депутат

Прем’єр-міністр України Микола Азаров стане цапом-відбувайлом за Харківські угоди та «справедливу» ціну на газ, зафіксовану ними, – переконаний заступник голови ЛОО ВО «Свобода», депутат Львівської міської ради Юрій Михальчишин.

Про це він повідомив 27 квітня у Львівському прес-клубі під час дебатів на тему Харківських угод.

За словами Михальчишина, Азаров, який єдиний з підписантів угод з боку України розуміється на арифметиці, не афішував цього під час самого підписання угод, однак саме він «напевно стане цапом-відбувайлом», коли Україна виявить неспроможність платити встановлена за газ ціну.

Своєю чергою голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина»Роман Ілик наголосив, що це елементарна зрада, яка свідчить, що влада плазує перед Кремлем, «як кролики перед удавом».

Роман Ілик також наголосив, що відзначає роковини Харківських угод. Він нагадав, що рік тому під стінами парламенту відбулась сесія Львівської обласної ради, яка висловила незгоду з цими документами. За словами Ілика, угоди підписали люди, які не підтримують народ, «штучні демократи».

Юрій Михальчишин зазначив, що через підписання згаданих угод на вулицях Києва «витали апокаліптичні настрої». Він нагадав, що після згаданої сесії облради «опитали і допитали» до 1 000 «свободівців» через участь у акції протесту проти підписання Харківських угод.

«Хвиля політичних репресій не припиняється», – додав депутат. З його слів, абсолютно протизаконно були допитані керівники парторганізацій «Свободи», в яких навіть запитували списки партійців із зазначенням місця проживання.

На запитання про те, що подобається політикам у Харківських угодах, Михальчишин відповів: «Подобатись не меже абсолютно нічого, як і не може подобатись дівчині зґвалтування». Шукати тут позитив, за словами депутата, це мазохізм.

Натомість Роман Ілик наголосив, що йому подобається в угодах те, що завдяки їм «швидко після виборів знято маску з Януковича і всієї компаші».

«Обурює, що народ так швидко проковтнув ці рішення. Це не угода, а догода Кремлю!», – додав Ілик.

Оцінюючи виконання Харківських угод, представник «Батьківщини» наголосив, що, очевидно, вигоду від них отримують олігархи. А на запитання про те, чи Президент Янукович, підписавши ці угоди «з корупційною, як тепер кажуть, ціною на російський газ, погодженою тодішнім українським прем’єром Юлією Тимошенко, став її співучасником», Ілик сказав: «Як завжди: хто винен? – Невістка!». Він назвав звинувачення в бік Тимошенко неактуальними і додав, що будь-які угоди можна денонсувати, однак для цього потрібно політичну волю.

«Співучасниками можна вважати всю політичну еліту в Україні за останні 10 років», – наголосив своєю чергою Юрій Михальчишин. Замість того, з його слів, аби займатись пошуками нових видів палива роботи і покращенні енергобезпеки тощо, вона, еліта, «просто віддала економіку олігархам і волохатим капіталістам невідомої національності».

«Співучасниками є всі останні склади Кабміну, керівництво спецслужб та останні президенти», – сказав він.

Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає денонсацію угод президентів Віктора Януковича і Дмитра Медведєва реальною.

Нагадаємо, сьогодні в Києві відбудуться кілька акцій протесту з вимогою скасування ратифікованих рік тому Харківських угод між Україною і Росією. Зокрема, «Наша Україна» висловлюватиме свою позиції під стінами Верховної Ради, де відбудеться з’їзд цієї партії.

Архіви