“Артек” і “Молода гвардія” для дітей “обдарованих” батьків?

Сьогодні, 8 серпня, в сесійні залі обласної ради засідатиме колегія облдержадміністрації під керівництвом голови ЛОДА Віктора Шемчука. Учасники колегії, зокрема, заслухають стан проведення оздоровлення дітей області у 2013 році. Вочевидь, очікується серйозна розмова. Адже нещодавно органи прокуратури Львівської області виявили випадки, коли органи місцевого самоврядування неправомірно надавали дітям із забезпечених сімей путівки за рахунок бюджетних коштів у дитячий центр «Артек».

Крім цього, виявлено факти підроблення працівниками закладів охорони здоров’я документів про перебування неповнолітніх на диспансерному обліку.
У подальшому на підставі цих довідок незаконно надавали пільгові путівки на оздоровлення у центр «Молода гвардія».

За цими фактами розпочато кримінальні провадження прокурором Червонограда та прокуратурою Жидачівського району, інформувала прес-служба прокуратури Львівської області.

Нагадамо, ЛОДА у відповіді на запит Львівського прес-клубу нещодавно подала інформацію про розподіл путівок в "Артек" та "Молоду гвардію" за перше півріччя 2013 року.

У першому півріччі в "Артеку" відпочили 122 талановитих і обдарованих дітей, а в "Молодій нвардії" – 23. Важко конкретно сказати, за якими критеріями управління сім’ї та молоді ЛОДА визначає таланти і обдарованість дітей. Так само важко знайти об’єктивні критерії відбору у табори відпочинку дітей, які перебувають на диспансерному обліку. Таких за першу половину року було скеровано на оздоровлення до Криму і в Одесу відповідно 61 та 76. Проте, зважаючи на теперішній стан здоров’я школярів, на диспансерному обліку перебувають в області тисячі дітей.

Безумовно інше. На відпочинок в "Артек" і "Молоду гвардію" зі Львівської області цьогоріч не відрядили жодну дитину, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків.

Архіви