Прокуратура Львівщини не називає порушників земельного законодавства

Посадовці Маломокрянської сільської ради, виходячи за межі наданих законом повноважень, протиправно передали в оренду одному з агропідприємств понад 48 га земель, розташованих поза межами населеного пункту. За поданням Мостиської районної прокуратури це рішення скасоване, а ділянки витребувано із незаконного користування. Про це повідомляє сьогодні прес-служба прокуратури Львівської області, однак чомусь не називаючи агропідприємства. Не зазначено також, якого покарання зазнало це агропідприємство після втручання районної прокуратури.

Такі безіменні повідомлення стали для прес-служби прокуратури Львівської області майже традицією.

Львівський прес-клуб ще 8 липня у своєму інформаційному запиті до прокуратури Львівської області просив деталізувати інформацію, подану у прес-релізі прес-служби прокуратури Львівської області від 8 липня 2013 року про повернення цьогоріч «з незаконного володіння 730 га землі вартістю 26 млн грн».

Прес-клуб запитував:
– яка земля (де саме розташована, хто нею незаконно володів) була повернута з незаконного володіння і кому?
– які найбільші земельні позови прокуратури, зі 120-ти поданих (інформація з прес-релізу від 8 липня 2013 року), проти кого і на яку суму задовольнив суд?

На свій запит Прес-клуб одержав відповідь, з якої цитуємо найважливіше: «…За рішеннями судів реально повернуто земель площею 733 га вартістю 26 млн. грн. З них за позовами органів прокуратури суб’єктами господарювання повернуто державі в особі Головного управління Держземагенства у Львівській області земель та територіальних громад в особі місцевих рад, переважно сільськогосподарського призначення, на території Радехівського району площею 622 га вартістю понад 12 млн. грн., на території Мостиського району – площею 70 га вартістю 961 тис. грн., на території Яворівського району – площею 25 га вартістю 4109 тис. грн., на території Турківського району – 4 га вартістю 1 104 тис. грн., на території Золочівського району – площею 8 га вартістю 161 тис. грн.
Господарським судом Львівської області 29.03.2013 задоволено позов прокурора Шевченківського району м. Львова – розірвано договір оренди земельної ділянки з ВАТ «Львівпокізол» та повернуто територіальній громаді міста в особі Львівської міської ради земельну ділянку на території м. Львова площею 3,7 га вартістю 5 888 тис. грн.

Крім того, господарським судом Львівської області 05.06.2013 задоволено позов прокурора Шевченківського району м. Львова – розірвано з ПП «Новобудсервіс» договір оренди земельної ділянки на території м. Львова площею 1,64 га вартістю 1 574 тис. грн.

Також вступили у законну силу три рішення Шевченківського районного суду м. Львова про витребування земельних ділянок лісового фонду у смт. Брюховичі у добросовісних набувачів (фізичних осіб) площею 1 га вартістю 444 тис. грн».

Тепер спробуймо – по суті запиту – самотужки порахувати кількість підприємств-порушників земельного законодавства, яких назвала прокуратура: ВАТ «Львівпокізол», ПП «Новобудсервіс». Аж два конкретні порушники на загальну площу 733 га, тоді як ці два порушники докупи «відзначилися» тільки на площі 5,34 га. А хто ж плюндрував решту 727, 77 га? Ці втаємничені порушники за волею прокуратури щезли з публічної видимості, бо заховалися за назвами районів області.

Випадковість? Неволодіння цією інформацією чи небажання поділитися нею з громадою? Пошук відповідей на ці запитання триває.

22 липня ц.р. Львівський прес-клуб, ознайомившись із черговим прес-релізом прокуратури у Львівській області, подав інформаційний запит такого змісту:
– яка структура (підприємство) розпочала незаконне будівництво торгово-розважального комплексу на пр. Шевченка – пл.Галицькій, 15, що про нього йдеться у прес-релізі прес-служби прокуратури Львова від 20 липня 2013 року?
– хто є власником і хто є директором підприємства-забудовника?
– які дозвільні документи має забудовник на цю ділянку та будівництво?
– які руйнації будівництво спричинило навколишнім будинкам?
– які санкції до цього забудовника вже були застосовані з боку контролюючих і правоохоронних структур з приводу незаконної забудови?

Відповідь обласної прокуратури була миттєвою – вже наступного дня: прокуратура Львівської області перескерувала запит Прес-клубу до прокурора Галицького району м.Львова, старшого радника юстиції Янчишина С.В. – як належному розпоряднику інформації. Відтоді минуло 15 днів, але відповіді з прокуратури Галицького району – належного розпорядника інформації – немає. Ніякої. Ані повної, ані неповної. Так, ніби прес-реліз був не публічною інформацією, а її випадковим витоком…

Тут, мабуть, доречно згадати про публічну інформацію, оприлюднену на сайті Генеральної прокуратури України 5 серпня 2013 року під назвою "Стан розгляду запитів на інформацію у Генеральній прокуратурі за липень 2013 року":

У липні 2013 року до Генеральної прокуратури України надійшло 95 запитів на інформацію. За вказаний період розглянуто 73 запити. За належністю іншим розпорядникам інформації направлено 20 запитів, з яких 10 – підпорядкованим прокурорам. За результатами розгляду надано інформацію на 35 запитів, а відмовлено у задоволенні 8 запитів. На 30 запитів надано роз’яснення. Найчастіше запитувалася інформація з питань досудового розслідування – 19 запитів. З питань правозахисної діяльності розглянуто 15 запитів; організаційно-розпорядчої діяльності – 12; по 1 запиту з питань підтримання державного обвинувачення та кадрів. З інших питань розглянуто 25 запитів. Переважна більшість запитів надійшло від громадян – 57; від громадських організацій – 16; від засобів масової інформації – 10; від підприємств – 3. Електронною поштою надійшло 47 запитів, а поштовим зв’язком 29. Ще 10 запитів прийнято на особистому прийомі. На початок серпня центральним апаратом розглядається 9 запитів на отримання публічної інформації.

Відділ забезпечення доступу до публічної інформації Генеральної прокуратури України".

Архіви