АПК Львівщини замість свободівця керуватиме психолог із «Самопомочі»?

Директор департаменту агропромислової політики ЛОДА Осип Магур написав заяву про звільнення з займаної посади на знак протесту проти свавілля голови ЛОДА Олега Синютки. Заява була написана вчора, коли він перебував на лікуванні у Бориславській міській лікарні.

Директор департаменту агропромислової політики ЛОДА Осип Магур написав заяву про звільнення з займаної посади на знак протесту проти свавілля голови ЛОДА Олега Синютки. Заява була написана вчора, коли він перебував на лікуванні у Бориславській міській лікарні.

Про це він повідомив сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції ЛОО ВО "Свобода" на тему: "Директор департаменту АПР про свавілля Синютки".
-Учора на лікарняному ліжку я написав заяву через те, що чинився шалений тиск на медиків у цілій області. До мене дзвонили з Самбірського та Кам’янка-Бузького районів. Казали: «Вас розшукує адміністрація».  Я не проживаю ні в Самборі, ні в Кам’янка-Бузькій. Моє місце проживання – місто Борислав. А тиск, який чинився на лікарів, – мене мертвого чи живого повинні були виписати. Я не хочу підставляти нікого. Але я маю честь і гідність вийти і розказати все, – каже Осип Магур.

За його словами, на цій посаді він пропрацював майже рік. За минулий рік область зібрала 1 мільйон 420 тисяч тон зернових. Це – рекордний урожай за століття, вважає Осип Магур. 
– Намагання структур з Києва, які хотіли вивезти все зерно з комор Львівщини – не вдалося. Тому ми з вами зараз не відчуваємо голоду, – каже він.

Початок свого конфлікту з головою ЛОДА Олегом Синюткою Осин Магур датує 28 квітнем цього року. Тоді була сесія облради, де стояло питання про фінансування з бюджету області апарату адміністрації. Ціна питання – 12 млн. гривень. Тоді «Свобода» не проголосувала за це. 
– Я проголосував «проти». Наступного дня викликає мене голова облдержадміністрації, тримаючи список поіменного голосування і питає: «Де ви себе бачите?».Проходить два дні і мені дають догану за неякісно підготовлену тематичну нараду про розвиток кооперації у Львівській області, – згадує Осип Магур.

За його словами, він дуже здивований, тому що нараду готував не сам, в підготовці брали участь громадські організації та науковці. Наступним кроком Олега Синютки стало те, що він відмовив у законній відпустці своєму підлеглому. 
– Продовжився цей тиск, коли на порядку денному Львівщини постав, так званий, перспективний план колективізації. Тут «Свобода» вирішила не підтримувати цю колективізацію,-  каже голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Йосиф Ситник.
А буквально за два дні Осипу Магуру знов оголосили догану. Цього разу – за невчасно подану інформацію. Зараз він подав до суду і оскаржує справедливість цих доган.

Як стверджують депутати облради від «Свободи», Олег Синютка та «Самопоміч» вже мають кандидатуру на посаду директора департаменту агропромислової політики ЛОДА. Вони не назвали ім’я, але кажуть, що це жінка, за освітою – психолог.    
– Сьогодні «Самопоміч» хоче побудувати на Львівщині чітку корупційну вертикаль в АПК, щоби реалізувати свої традиційні корупційні схеми. Для цього їм потрібна вертикаль управління: міністр АПК Павленко від «Самопомочі», голова ЛОДА Синютка від «Самопомочі» і їхній ставленик має бути в департаменті АПК.

Така людина, до речі, уже є. Вона зарахована в патронажну службу і вже не один місяць ходить по слідах пана Осипа, розказуючи різні небилиці. Але ця людина наближена до приватних структур і її основне завдання: якщо, можливо, колись прийдуть державні кошти на розвиток Львівщини у сфері сільського господарства, їх успішно освоїти за традиційними корупційними схемами, – стверджує Йосип Ситник. 

Він нагадав, що майже всі представники «Свободи» у 2014 році, після того, як не пройшли до ВР, написали заяви про  звільнення із займаних посад. А тих, хто не зробив цього, виживають з посад. Так, заяву на звільнення вже написала і директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук.

Зі свого боку, голова ЛОДА Олег Синютка на своїй сторінці у соцмережі прокоментував звільнення Осипа Магура так: «Директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА О. Магур написав заяву на звільнення за власним бажанням. Підтримую таке рішення. Воно співпадає з моїм розумінням незадовільного стану справ у департаменті та галузі АПК Львівщини.

Це підтверджує і рейтинг областей, який нещодавно оприлюднило одне з ділових видань. У ньому серед найбільших провалів Львівщини назвали падіння сільськогосподарського виробництва: шосте місце серед областей, де зафіксовано це падіння.
Вважаю, що робота департаменту АПР полягає у створенні умов для розвитку галузі. На жаль, у нинішньому вигляді це просто відділ статистики, і то у гіршому варіанті».

Архіви