Американські військові медики не підуть в бій з українськими аптечками

Я бачив аптечку, якою послуговуються українські солдати. Але ми надаємо перевагу своїм, тому що у них є більше можливостей і ними швидше можна надати допомогу.

Про це щойно, під час прес-конференції-дискусії на тему:
"Особливості медичної допомоги військовослужбовцям: у мирний час і на війні. Досвід НАТО і України", яка відбувається у ці хвилини у Львівському прес-клубі, повідомив  сержант, унтер-офіцер-медик ЗС США Браян Коцюруба (Brian Kociuruba).

Такою дипломатичною заявою він уникнув відповіді на запитання «Чи піде він в бій з аптечкою, яка є на озброєнні в української армії». Натомість відповідь дав полковник медичної служби, старший ординатор  відділення урології Військово-медичного клінічного центру західного регіону Тарас Кльофа.

– Не підуть вони з аптечкою радянського зразка в бій. Тому що, наприклад,  джгут, який намотаний 2-3 місяці на автоматі у бійця, від перегріву потім він просто тріскає. А на полі бою – це реально втрачене життя, – каже медик.

За його словами, хоча зараз українські військові медики навчаються та перебирають досвід американських, та умови на полі бою та на навчальному полігоні відрізняються.

– Коли на поле бою влітає міна і  уражає четверо осіб – у людей повідривало руки-ноги, в інших – шок і паніка – потерпілому починають вводити  сильнодіючі препарати, які не діють відразу. І боєць може померти не від рани,  а від банального передозування, – каже полковник медичної служби Тарас Кльофа.

За словами старшого сержанта Нацгвардії України Вадима Конопльова, аптечки, які є в Нацгвардії, укомплектовуються з тих матеріалів, які використовувалися в радянській армії.

– Але їх можна і треба використовувати. Хоча, якщо є можливість закупити щось новіше, то це би було добре. Але зараз варто навчити медиків і солдатів користуватися тим, що є. Ці аптечки, ці ліки використовують і вони виконують свої функції. Але новіші аптечки дозволяють швидше і якісніше надавати допомогу, – каже він.

Архіви