«АГРОПОРТ West 2016» зробить акцент на органічній продукції

З 26 до 28 травня у Міжнародному аеропорту Львова імені Данила Галицького відбудеться ІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства в Україні.

Про це сьогодні, 28 квітня, під час прес-конференції на тему:  «Проведення у Львові Міжнародного агрофоруму «АГРОПОРТ West 2016», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Керівник проекту «АГРОПОРТ» Дмитро Титаренко зауважив, що така подія відбувається у Львові вперше. І саме тому було враховано особливості ведення фермерства в регіоні. 

– У Львові свої особливості. Тут аудиторією є дрібні та середні фермерські господарства. Тому тут ми будемо робити акцент на органічній продукції, тому що Львівська область посідає лідерські позиції у цій галузі. Будемо говорити про ланцюги доданої вартості, тому що тут є ринок «Шувар».  Враховуючи близькість до ЄС, ми будемо торкатися тем експорту і якості харчової продукції, – розповідає він. 

Також, за словами керівника проекту, особливу увагу приділять кадрам, але не фермерським. 

– Окремою темою у нас буде тематика ІТ та агро.  Наші айтішники ще не розуміють, скільки вони можуть дати-взяти на ринку АПК, – каже він.

У рамках  форуму відбудеться національний конкурс українських страв. 

За словами директора з розвитку кулінарної асоціації «Західна Шеф Група» Андрія Валового, в конкурсі буде понад сто номінацій, серед яких і номінація – «Галицька страва».  До участі вже зголосилися представники з 16 областей. 

Крім того, в рамках конкурсу відбудуться майстер-класи. 

– Оскільки 2016 рік оголошений ООН роком зернобобових, то будуть майстер-класи з приготування страв з цих продуктів, – розповідає Андрій Валовий. 

За його словами, в журі, крім українських експертів, будуть й іноземні. 

– З Польщі приїде  канцлер і очільник швейцарської школи гостинності і рестораторства Роман Таубер, з Сербії – голова асоціації сербських кулінарів Джорж Костіч та віце-президент київської асоціації шеф-кухарів Марія Шрамко, яка зараз мешкає в Ісландії. Наша «солодка пані» дасть майстер-клас з виготовлення цукрових квітів, – каже директора з розвитку кулінарної асоціації "Західна Шеф Група". 

Вхід на Міжнародний форум з розвитку фермерства в Україні у Львові буде вільним. Проте спершу потрібно зареєструватися на сайті http://agroport.ua/lviv/ua/ 

Львівський прес-клуб двічі зробив спробу зареєструватися, але сайт видає помилку.

Довідка

26 травня у Львові стартує Міжнародний форум з розвитку фермерства «АГРОПОРТ West 2016», який уперше відбуватиметься у новому форматі «Схід-Захід». Майданчиком стане Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Д. Галицького. Програма «АГРОПОРТ West-2016» орієнтована, передусім, на розвиток потенціалу АПК Західної України. Головну увагу буде надано найбільш перспективним напрямкам агробізнесу, таким як тваринництво, овочівництво, лісництво, вирощування органічної продукції, а також іншим актуальним питанням.

У рамках «АГРОПОРТ West 2016», уперше в історії проекту «АГРОПОРТ», також відбудеться II-й Національний конкурс шеф-кухарів «День національної кухні». Захід традиційно відбувається під егідою Організації Об’єднаних Націй. Цього року він проходитиме в рамках оголошеного ООН року зернобобових. Ініціатором проекту та стратегічним партнером форуму є група DCH. Організатор – консалтингова компанія «AviaBrand».

Архіви