Адмінресурс на Львівщині поки що застосовують не системно

На Львівщині уже фіксують випадки застосування адміністративного ресурсу, але вони поки що не стали системним явищем. Про це на засіданні львівського прес-клубу сказала керівник місцевого осередку Комітету виборців України Оксана Дащаківська.

За її словами, зафіксовано випадки, коли людей у деяких районах Львівщини за призначення на певні посади змушували писати заяви на вступ до Партії регіонів.

Крім того, зафіксовано у Самбірському районі випадок, коли голова райдержадміністрації звернувся до підлеглих з вимогою, щоб вони забезпечили людей у виборчі комісії від Партії регіонів.

Також, за її словами, активно використовує адмінресурс голова Дрогобицької райадміністрації Михайло Сендак, якого вважають потенційним кандидатом від влади у Дрогобицькому виборчому окрузі.

За словами Дащаківської, Сендак використовує адмінресурс у боротьбі з двома іншими потенційними кандидатами – Ігорем Курусом і Михайлом Задорожним.

З іншого боку, у Жовківському районі представники влади самі рекомендують місцевим жителям звертатись по допомогу до двох потенційних кандидатів – Тараса Козака та Тараса Батенка. На думку Дащаківської, це свідчить про співпрацю вказаних осіб з районними адміністраціями.

Водночас представник громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут підкреслив, що на Львівщині немає випадків з використання адмінресурсу через реалізацію великих соціальних проектів. Передовсім, пояснив він, це пов’язано з тим, що львівські депутати Верховної Ради у переважній більшості є представниками опозиції.

Однак, на його думку, на Львівщині застосовують адмінресурс централізовано. Зокрема, через реалізацію так званих соціальних ініціатив президента і супутнього проекту – впровадження інституту соціальних працівників, які супроводжуватимуть втілення президентських ініціатив.

«Щоб зрозуміти масштаб – на соціальні ініціативи президента виділено 33 млрд грн., а загалом на підготовку до Євро – майже 40 млрд грн. Крім того, тільки на Львівщині на введення інституту соціальних працівників призначено 24 млн грн», – сказав Неберикут.

Архіви