70% протоколів ОВК повертають на уточнення, – КВУ

70% протоколів дільничних виборчих комісій ОВК скеровують на складання уточнених протоколів. Здебільшого, це стосується районів Львівщини. Про це 29 жовтня на прес-конференції у Прес-клубі повідомила виконавчий директор ЛОГО Комітет виборців України Оксана Дащаківська.

Основними помилками членів ДВК, з її слів, є неправильне заповнення протоколів, скорочення, які дозволяють собі робити скорочення слів, помилки у прізвищах, у підрахунках.

На деяких дільницях зафіксовано випадки, коли члени ДВК не запакували бюлетені у спеціальні пакети, а просто "скинули в коробку" і відвезли в ДВК. Найчастіше, зазначає експерт, окружкоми скеровують такі бюлетені назад в ДВК, натомість мали б провести підрахунок і встановити самостійно результати виборів на тих чи інших дільницях.

КВУ також фіксує, що замість чотирьох членів ДВК протоколи в окружні виборчкоми транспортують по три особи, як це передбачав попередній закон про вибори.

"При транспортуванні не знаходяться місця для міліціонера", – додає Дащаківська. Натомість вже уточнені протоколи, з її слів, в ОВК привозить вже один член комісії.

Загалом, фактично кожній ОВК доводиться проводити перерахунок за тою чи іншою дільничною комісією.

Нагадаємо, ЦВК вже опрацювала 59,3% протоколів: Компартія перегнала «УДАР».

За результатами опрацювання даних, які надійшли до Центральної виборчої комісії з усіх територіальних виборчих округів (225 – ред.), явка виборців по Україні склала 57,99%. Про це свідчать дані офіційного сайту ЦВК. Найвища явка виборців зареєстрована у Львівській області – 67,12%, найнижча явка – в Криму 49,45%.

Архіви