7-12 липня у Новояворівську – 25-й фестиваль «Молода Галичина»

Зі 7 до 12 липня у місті Новояворівськ у Львівській області відбуватиметься Міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина-2017».

Сьогодні завершується приймання заявок. На цей час їх вже є 98. Але, зважаючи на досвід, організатори до вечора очікують заявки від тих, хто тягне з їхнім поданням до останку.

Про це сьогодні, 15 червня, під час прес-конференції на тему: «!25-й, ювілейний, Міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина-2017» прийме учасників з 15-ти країн», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор фестивалю Наталія Коваль.

– Головна мета – популяризація української сучасної пісні, – зазначила вона.
За її словами, до участі в конкурсі запрошують молодих виконавців від 10 до 25 років. Діти та молодь змагатимуться у чотирьох вікових групах: 10-12 років, 13-15 років, 16-19 років та 20-25 років.

– Так класифікують голоси, про це знають всі викладачі вокалу, – пояснює директор фестивалю, чому саме так поділені групи.
Члени журі зауважили, що колись віковий діапазон учасників конкурсу був від 6-и до 19 років. Але потім вирішили підняти як вік, так і вимоги до співаків. 

Щодо вимог до пісень, то це може бути поп-музика, народна пісня в оргигінальному аранжуванні (допускають а-сареllа), фольк-поп музика, джаз, блюз, рок-н-рол. Від українців вимагають виконувати всі пісні тільки українською мовою. А учасникам з інших країн дозволяють виконувати  одну пісню державною мовою країни, яку вони представляють, решту – українською мовою або пісні українських авторів, які перекладені на їхню рідну мову.

– Учасники з інших країн, щоби взяти участь у нашому конкурсі, вчать українську мову. І виконують дуже часто навіть ліпше, ніж дехто з українців. У нас два рази отримували Гран-прі учасники з Казахстану та з Донецька. І ніхто не нарікав. Ми вважаємо, що українська пісня – це формат, – переконаний  член оргкомітету фестивалю, директор палацу культури «Кристал» Василь Янчар.

За його словами, єдиний рік, коли фестиваль не проводили, – 2014-й. Тоді почалася війна в Україні.

Директор фестивалю Наталія Коваль зауважила, що з 1997 року фестиваль отримав статус міжнародного. І цього року в різних категоріях візьмуть участь конкурсанти з 15 країн.

– Уперше буде учасник з Естонії. Майже кожного року приїжджають учасники з Вірменії. Так, минулого року приз альтернативного журі отримав Ерік Мрктчян з Вірменії. Цьогорічний учасник з Вірменії вже написав мені листа що придбав квитки і спитав, чи його зустрінуть в аеропорту. І додає до листа скан квитка, а там аеропорт прильоту – Бориспіль. І він дуже здивувався, що такий відомий фестиваль проводиться не в Києві, а в маленькому провінційному місті, – розповідає Наталія Коваль.

За словами директора фестивалю, найбільше заявок вони отримали від  учасників, які співають у стилі поп. А щодо гендерного поділу, то домінують  дівчата.

– Хоча дуже багато заявок від хлопців, особливо у старших категоріях, – зауважила вона.
У репертуарі українських виконавців переважають патріотичні пісні. А іноземці співають рідною мовою пісні Вакарчука, Скрябіна, Тіни Кароль та Христини Соловій. 

Призовий фонд цього року такий. Гран-прі – 30 тисяч гривень, перше місце – 10 тисяч, друге – п’ять тисяч, третє – три тисячі гривень. Перші, другі та треті місця присуджують у кожній категорії. І тільки Гран-прі – один.
Проте, на думку організаторів, найкоштовнішим для учасників конкурсу будуть не призи та подарунки, а можливість взяти участь у майстер-класах від членів журі та отримати важливі поради від видатних вокалістів та викладачів вокалу.

Довідка від організаторів
Цьогоріч на адресу фестивалю надійшло близько 100 заявок від учасників з 15 країн. У рамках фестивальної програми відбудуться конкурс краси і грації «Міс Молода Галичина», майстер-класи від членів журі і керівників вокальних студій, розважальні вечори та екскурсії мальовничими й історичними місцями Яворівщини і Львова для учасників та гостей фестивалю.
Серед переможців «Молодої Галичини» відомі імена української естради – Наталя Бучинська, Тіна Кароль, Катерина Бужинська, Наталка Карпа, Міка Ньютон, Владіслав Левицький, Ліля Ваврін, Ірина Доля, Михайло Хома («Дзідзьо»), Володимир Окілко, сестри Вікторія і Анастасія Петрик, а також композитори-виконавці Тимур Усманов, Руслан Талабіра. Гран-прі «Молодої Галичини» свого часу здобули також талановиті виконавці з Казахстану і Грузії.
Щороку фестиваль приймає почесних гостей – відомих українських композиторів і поетів, популярних артистів та митців, серед яких: Ніна Матвієнко, Тарас Петриненко, Василь Зінкевич, Степан Галябарда, Руслана, Ані Лорак, Гайтана, Олександр Пономарьов, Анатолій Матвійчук, «Піккардійська терція», «Скрябін», «Друга ріка», «Mad Heads XL”, «ТіК»,інші молодіжні гурти та юні артисти.
Міжнародне журі очолює композитор, професор, народний артист України, ректор Київського інституту музики ім. Глієра Олександр Злотник.

Упродовж 24-х років у фестивалі взяли участь понад 2200 молодих виконавців з усіх регіонів України та багатьох країн світу – Італії, США, Канади, Іспанії, Грузії, Вірменії, Ізраїлю, Литви, Казахстану, Нігерії, Замбії, Білорусі, Польщі, В’єтнаму, Німеччини, Китаю, Індії, Латвії, Молдови, Румунії, Болгарії та ін., обов’язковою умовою для яких є виконання пісні українською мовою.

Архіви