600 тисячам пенсіонерів Львівської області підвищать пенсію

З 1 грудня мінімальна величина пенсії становитиме 1247 гривень. Максимальну підвищувати не будуть, вона залишиться в межах10 тисяч 747 гривень.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час прес-конференції на тему: «Зміни в пенсійному законодавстві», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова.

Вона зауважила що 1 січня поточного року мінімальна пенсія становила 1074 гривні, у травні її підвищили до 1130 гривень. І це, нове, підвищення відбувається завдяки підняттю прожиткового рівня.

– Середній розмір пенсії збільшився на 85 гривень і становить 1721 гривню 86 копійок. Зміни будуть різними. Комусь підвищать пенсію на 9 гривень, а комусь – і на 300 гривень, – каже Руслана Іванкова.

Мінімальна пенсія збільшиться на 117 гривень.

За її словами, під час перерахунку пенсій будуть збільшені: надбавки за понаднормовий стаж роботи; мінімальні розміри пенсій за інвалідністю учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; мінімальні пенсії шахтарям; мінімальні пенсії для інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни й учасникам  бойових дій; підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань; надбавки особам, які мають статус Почесного донора України; надбавки за особливі заслуги перед Україною; надбавки на утриманців, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Загалом в області буде перераховано пенсію 578,5 тисячам осіб. Не будуть перераховувати пенсії пенсіонерам, які працюють, дітям війни та додаткові пенсії учасникам аварій та потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

– Якщо в складі пенсійної виплати є індексація або щомісячна державна допомога, передбачена постановою Кабміну № 265 до суми 949 гривень, то для цих осіб пенсія також не зміниться, – пояснює заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Наприклад, якщо особа отримує пенсію за віком з 2014 року, має стаж понад 43 роки, є дитиною війни і мала заробітну плату – 3480,45 грн. Тоді основний розмір пенсії, а це – 2047,79 грн, не змінюється. За статус «дитина війни», а це сьогодні – 66,43 грн, також нічого не додадуть. Змінюється тільки доплата за понаднормовий стаж роботи – 8 років, тобто до 90 грн. 40 коп. додадуть ще 9 гривень 36 копійок.

Або ж якщо особа оформила пенсію за віком у 2001 році, її страховий стаж становив понад 30 років, заробітна плата була 1392 грн, то їй підвищать пенсію тільки до мінімального розміру, на 117 гривень.

Архіви