6–7 червня у Львові – Пушкінські дні

6–7 червня у Львові відзначатимуть Пушкінські дні. Усі святкові заходи будуть присвячені 20-річчю Російського товариства ім. О. Пушкіна, заснованого у Львові, та 210 річниці з дня народження великого російського поета. Про це сьогодні, 2 червня, під час прес-конференції повідомив голова Російського товариства ім. О. Пушкіна Олег Лютіков.

За його словами, 6 червня товариство проведе ювілейне Пушкінське поетичне свято в селі Заболотівці Жидачівського Львівської області. В цьому селі знаходиться найстаріший пам’ятник Пушкіну в Галичині, встановлений ще в 1907 році, і саме довкола цього пам’ятника збереться молодь, поети та школярі, щоб вшанувати пам’ять поета.

7 червня в Палаці залізничників у Львові відбудеться Ювілейний форум, присвячений цим двом датам. Учасниками форуму будуть активісти товариства, представники інших організацій, представники органів влади. Запрошені гості з Червонограда, Стрия, Миколаєва, Івано-Франківська та інших міст. Почесним гостем стане Архієпископ Львівський і Галицький Августин. Під час святкового концерту виступатиме видатна піаністка, лауреатка багатьох конкурсів Етелла Чуприк, яка виконає твори П. Чайковського та С. Рахманінова.

Також під час Пушкінських днів активісти Товариства покладуть квіти до пам’ятників Івану Федорову, Тарасу Шевченку, Адаму Міцкевичу, на могилу Франка, до меморіальної дошки Федорову у Свято-Онуфрієвському монастирі.

Окрім того, запланована виставка російських художників Львова.

ЗІК

Архіви