5% «лівих» бюлетенів можуть зіпсувати вибори у Львові – КВУ

Маніпуляцій чи фальшувань під час підрахунку голосів чи встановлення результатів голосування під час виборів міського голови Львова не буде.

Про це сьогодні, 15 листопада, під час відеомарафону на тему: «Вибори 2015: як Львів обирає міського голову», який відбувається у Львівському прес-клубі, повідомила голова правління ЛОГО ВГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук.

За її словами, дільничі виборчі комісії сформовані абсолютно конкуретно, половина представників одного кандидата й іншого.

– Ця ситуація є безпрецедентною, тому що, зазвичай, ми мали ситуації, коли якась комісія працювала на когось більше, на когось менше, – каже вона.

Оцінюючи в цілому хід виборів у Львові та області, Соломія Саврук каже, що все спокійно,всі дільниці були відкриті вчасно, за винятком двох дільниць у Львові.

– Зокрема дільниця на Левандівці. Член ДВК та секретар мали особистісний конфлікт, і секретар ДВК не прийшла на ранкове засідання, через що дільниця відкрилася пізніше, – каже вона.

Що стосується порушень, то – досі наявна виборча агітація.

– Ці наліпки без вихідних даних, це в основному «чорний піар» проти одного із кандидатів, – каже Соломія Саврук.

Також активісти кажуть, що черг на дільницях нема.

– Це і тому, що є всього один бюлетень. Тоді як в першому турі люди намагалися дуже довго знайти свого кандидата і з’ясувати з тими бюлетенями. Станом на 12 годину – явка дуже низька, всього 10%, – каже вона.

Проте, незважаючи ні на що, за її словами, вибори у Львові, за будь-яких обставин, відбудуться.

– Можуть бути невизнаними на якихось конкретних дільницях, якщо будуть задокументовані порушення, наприклад, вкидання «лівих» бюлетенів у кількості, що перевищує 5% на цій дільниці. Проте тут буде визначено інший день, коли можна буде переголосувати, – каже Соломія Саврук.

За її словами, подібна ситуація була в першому турі виборів, в одному із сіл області голосування було визнане недійсним, і сьогодні, 15 листопада, вони переголосовують.

Архіви