36 915 пенсіонерів на Львівщині одержують надбавки до пенсії за особливі заслуги

«Щоденний Львів» повідомляв про те, що головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відмовилося назвати прізвища (перелік) 899 осіб , яким цьогоріч на Львівщині призначено пенсії за особливі заслуги перед Україною. Про це офіційно запитував Львівський прес-клуб на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації». Таку ж мовчазну відмову Львівський прес-клуб одержав і щодо 9107 осіб, яким на Львівщині у 2012 році було встановлено пенсії за особливі заслуги перед Україною. Отож, громаді відмовлено у праві знати своїх пенсійних героїв поіменно. Тільки – про їхню кількість.

Ось що відповіло ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області на наступний інфораційний запит Львівського прес-клубу про кількість пенсіонерів на Львівщині, які одержують пенсії за особливі заслуги перед Україною згідно з чинним законодавством.

«Станом на 01 липня 2013 року у Львівській області 34 605 особам виплачується встановлена згідно із Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” (далі – Закон) надбавка до пенсії, в т.ч.:
1. Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці та ін. (пункт 1 статті 1 Закону) – 2 003 особи.
2. Ветерани війни, нагороджені орденами та медалями у період бойових дій (пункт 2 статті 1 Закону) – 4 689 осіб.
3. Видатні спортсмени – переможці Олімпійських та Параолімпійських ігор та ін. (пункт 3 статті 1 Закону) – 36 осіб.
4. Космонавти, члени льотно-випробувальних екіпажів літаків (пункт 4 статті 1 Закону) – відсутні.
5. Народні депутати України, колишніх Союзу РСР та УРСР (пункт 5 статті 1 Закону) – 43 особи.
6. Особи, відзначені почесним званням “Заслужений”, нагороджені державними преміями, одним із орденів (пункт 6 статті 1 Закону) – 12 051 особа.
7. Депутати чотирьох скликань обласних, районних, районних у містах, міських рад (пункт 7 статті 1 Закону) – 522 особи.
8. Матері, які народили п’ятеро і більше дітей (пункт 8 статті 1 Закону) – 15 261 особа.

Окрім того, встановлена згідно із Законом надбавка до пенсії, виплачується 2 310 особам, які перебувають на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, в т.ч.:
1. Герої Радянського Союзу – 2 особи;
2. Герої Соціалістичної Праці – 1 особа.
Водночас зазначаємо, що протягом шести місяців 2013 року у Львівській області припинено виплату встановленої згідно із Законом надбавки до пенсії 194 особам (померли, вибули за новим місцем проживання)».

Нагадаємо, що за останні роки – з 2005 до 2012 – кількість пенсіонерів-держслужбовців в Україні збільшилася аж на 40 тисяч. А саме ця категорія найбільше поповнює число тих, хто важкою і плідною працею у службовому кріслі досиджує до особливих заслуг перед Україною, рівень життя більшості населення в якій є найнижчий у Європі, в тому числі і серед пострадянських країн.

Чому в Україні не змінюють у цій частині пенсійне законодавство? Найпростіша відповідь: тому що всі чиновники – і насамперед депутати Верховної Ради – також хочуть бути особливо заслуженими пенсіонерами. І мати великі надбавки до своїх великих пенсій. Незалежно від політичних гасел і декларацій.

Гроші люблять тишу, пенсійні – гробову?…

Архіви