30 тисяч боржників за газ на Львівщині не отримають субсидій

Понад півмільярда гривень субсидійних коштів за газ, які не використали споживачі у Львівські області, було повернуто до держбюджету.

Про це сьогодні, 6 липня, під час спільної прес-конференції ТОВ «Львівгаз збут» та департаменту соціального захисту ЛОДА на тему: «Результати перерахунку невикористаної суми субсидій до держбюджету», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник відділу розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан.

За її словами, ці кошти надавали споживачам, які опалюють свої помешкання газом. Загалом таких економних абонентів нарахували 144 тисячі.

– Якщо у цих споживачів була переплата станом на 1 липня, ми вирахували суму невикористаної субсидії. Ми нарахували їм суми, згідно з показниками лічильників. Всі ці перерахунки відображені у квитанціях, які споживачі отримають у липні, – пояснила начальник відділу розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ "Львівгаз збут".

Ольга Чабан також повідомила, що загалом у Львівські області субсидіями користуються понад 414 тисяч споживачів. І нагадала, що субсидіъ надають тільки на соціальні норми, які встановив Кабмін.

– Якщо фактичне споживання перевищує соціальну норму, на яку надається субсидія, то за те, що перевищили, споживач повинен сплатити самостійно. Якщо заборгованість була ще до надання субсидії, то цю заборгованість також треба сплатити, – каже Ольга Чабан.

Вона нагадала, що якщо у споживача є попередня заборгованість, то це стане підставою для призупинення субсидії.
Це підтвердив і начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич.

– З 1 травня цього року субсидія може бути не призначена, скасована або призупинена, якщо до органу соцзахисту надійде інформація, що у родини є прострочена заборгованість понад два місяці. Списки всіх боржників вже надійшли до органів соцзахисту. Якщо борг не буде погашений до кінця липня, то субсидію призупинять. Якщо вони сплатять цей борг або ж підпишуть договір про реструктуризацію боргу, то субсидію відновлять, – наголошує він.

За словами Ольги Чабан, таких боржників у «Львівгаз Збут» є майже 30 тисяч абонентів.

– Зараз управління соцзахисту розсилає їм всім повідомлення. Якщо вони проігнорують, то субсидії не буде, – ще раз попереджає вона. При цьому немає значення, чи це борг у тисячу гривень, чи в п’ять гривень. Так прописано в законодавстві.

Архіви