26,5 млн українців страждають на серцево-судинні захворювання

26,5 млн українців страждають серцево-судинні захворювання. Це більше як половина населення країни. Хвороби серця та судин є причиною 65% смертей в Україні, – повідомив сьогодні, 10 листопада, завідувач кафедри сімейної медицини Львівського медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Юліан Кияк.

В Україні за відсутності профілактики протягом 1990 – 2005 років смертність від серцево-судинних захворювань зросла на 40%.

Юліан Кияк заявив, що Україна є білою вороною серед Європейських держав за рівнем смертності від серцево-судинних захворювань. «Українці живуть на 12 років менше ніж в Європі та на 15 років менше ніж в Японії», – додав він.

За його словами, Україна має найвищий рівень смертності від серцево-судинних захворювань не тальки порівняно з Європою, але й у світовому масштабі. «Лише від 19 до 20% українців відчувають себе здоровими та задоволеними своїм станом здоров’я», – додав він.

«Найкращі ліки – це рух. Наприклад, на 10% можна знизити захворюваність на ішемічну хворобу серця, якщо громадяни нашої країни лише займатимуться спортом стільки ж, як іноземні. Достатньо просто проходити швидким темпом 2 – 5 км на день», – наголосив Юліан Кияк.

Архіви