24-а Залізна механізована бригада має назву – Самаро-Ульянівська

Українські дивізії, які воюють проти російського окупанта, мають дуже дивні назви. Військовий підрозділ, що фігурує, як 24-а окрема механізована Залізна бригада, насправді називається «24 окрема механізована Самаро-Ульянівська Бердичівська Залізна ордена Жовтневої Революції, тричі ордена Червоного Прапора, орденів Суворова і Богдана Хмельницького бригада імені князя Данила Галицького Сухопотних вiйськ Збройних сил України».

Про це під час прес-конференції-дискусії на тему: «Образ ворога в українських ЗМІ: уявний і реальний» сказав керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак.

Так само і 128-а гірсько-піхотна бригада, яка нещодавно прославилась тим, що в день народження своєму командирові «подарувала» забраний у ворога танк, називається офіційно – «128-а окрема гвардійська гірсько-піхотна Туркестансько-Закарпатська двічі Червонопрапорна бригада Сухопутних військ Збройних Сил України».

Офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Віталій Іванов каже, що ці частини та інші, які є в складі ЗСУ, формувалися 70 років тому.

– Назви їм давали за те, що вони звільняли міста, коли воювали з фашистсько-німецькими загарбниками.

Вони не брали участь в каральних операціях проти людей. Їх не залучали до внутрішніх конфліктів. Тому їхній історичний шлях зафіксований і поки що ніхто не змінює назв, – пояснює він.

За його словами, є і нові формування. Наприклад, 81-а окрема десантна бригада, яка створена тільки рік тому і не має історичного шлейфа.  

На думку головного редактора ІА «Zaxid.net» Олега Ониська, час прийде і на зміну цих назв.- Це як ленінопад. Пам’ятники собі стояли і нікому не заважали. А потім почали дратувати. Так почнуть дратувати ы ці назви. І їх змінять, – переконаний він.

Архіви