17 засуджених Ізяславської колонії отримають від України по 25 тисяч євро моральної компенсації

Європейський суд  з прав людини 17 січня оприлюднив рішення з 211-ти справ проти України. Про це повідомив сьогодні під час прес-конференції в Прес-клубі директор РГБФ «Право і демократія», керівник проекту «Поліпшення рівня доступності до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами» Віталій Разік. 

Віталій Разік зазначив, що тепер Україна змушена буде виплатити величезну суму — 1,1 млн. євро, тобто 11,7 млн. грн. компенсацій із спеціальної статті держбюджету.

За його словами, 95% справ, які українські громадяни виграли у Європейському суді не виконуються в повному обсязі: позивачам виплачують компенсації, але в Україна справу належним чином не розслідують.

Адвокат у справах Європейського суду з прав людини Руслан Таратула розповів, що однією із найгучніших справ, рішення по яких Європейський суд оприлюднив цьогоріч, є справа «Карабет та інші проти України».

Руслан Таратула зазначив, що у січні 2007 році засуджені Ізяславської виправної колонії оголосили голодування через порушення їхніх прав адміністрацією колонії.

«Після цього до них застосували досить жорсткі методи придушення протесту: співробітники колонії та спеціальні підрозділи у масках жорстоко побили в’язнів, роздягнули, у наручниках вивели на мороз, де вони певний час перебували без одягу, без води та їжі. У них вилучили всі особисті речі», – розповів адвокат.

Він додав, що Європейський суд підтвердив наявність усіх цих порушень, перш за все Статті 3 Європейської конвенції з захисту прав людини.

«Суд постановив виплатити 17 потерпілим по 25 тисяч євро компенсації за моральну шкоду. Це досить значна сума, яку виплатять із спеціальної захищеної статті бюджету України, однак належне розслідування цієї справи в Україні так і не провели», – пояснив Руслан Таратула.

Він додав, що іншою резонансною справою була «Волков проти України», коли суддя Верховного суду України домігся відновлення на посаді, з якої був незаконно звільнений.

Архіви