17 тергромад на Львівщині не затвердили статути

Про це сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомила керівник ресурсного центру з розвитку місцевої демократії у Львівській області Марія Дзюпин.

Без статуту живуть громади міст Бродів, Буська, Городка, Жовкви, Золочева, Перемишлян, Пустомит, Кам’янки-Бузька, Яворова, Самбора, Старого Самбора, Сколе, Турки, Червонограда, Трускавця, Борислава та Моршина. 

– Серед них є чотири міста обласного значення. Хоча в Трускавці та Самборі зараз розробляють статути. А для Борислава він не є обов’язковим. Проте громада вирішила, що статут їм потрібен і найближчим часом міськрада його розглядатиме, – розповідає вона. 

Водночас Стрийська і Сокальська міські ради створили статути. Але управління юстиції відмовилося їх реєструвати. 

Як повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, ці статути містять положення, які суперечать чинному законодавству та Конституції України. 

– Загалом за півроку до органів юстиції надійшло шість пакетів зі статутами. Ми зареєстрували тільки два. Чотири – не відповідають законодавству. І досі немає жодного судового рішення, яке би підтверджувало незаконність дій у відмові реєстрації, – каже він. 

У Львівській області станом на 15 червня цього року зареєстровано 41 статут територіальної громади: у Львові, Дрогобичі, Жидачеві, Миколаєві, Мостиськах, Новому Роздолі, Радехові, Дублянах. Усі інші зареєстровані у селах та селищах. Лідером є Мостиський район, у якому є 31 чинний статут територіальної громади.

Архіви