15 переселенок у Самборі заспівали Незламним голосом (відео)

У репертуарі хору – народні пісні.

 

Про це Dailylviv.com розповіла ініціаторка створення у Самборі хору “Незламний голос”, керівниця ГО “Територія Арт” Світлана Захарченко.

“Ідея створити хор була давно, але не вистачало, як завжди, часу. Коли ми запропонували це, нас підтримали й до хору зголосилося 15 осіб. Наші незламні дівчата назвали хор “Незламний голос”. У репертуарі хору – народні пісні. Ми презентували хор до Дня Матері. Також наш хор вже виступив і до Дня вишиванки. Спеціально до цих свят ми підготували пісні «Ой у лузі червона калина» та «У саду гуляла», – розповідає Світлана Захарченко.

Світлана Захарченко

За образною оцінкою Світлани Захарченко, “Територія Арт” – це 400 квадратних метрів танців і музики, де працюють чотири викладачі з танців, три – з вокалу, зокрема, син пані Світлани навчає грі на барабанах. Під свою діяльність організація орендує приміщення на території колишнього заводу.

Роботу з ВПО громадська організація “Територія Арт” розпочала з другого дня війни.

“Нам надали приміщення на першому поверсі райадміністрації. Ми вирішили чергувати і волонтерити. Тут, в РДА, було багато людей, які реєструвалися, ми зрозуміли, що їм буде потрібна психологічна підтримка, і наша організація до цього може долучитися. Ми вивісили табличку «Кабінет психологічної підтримки», в якому щодня по дві години чергували наші психологи. Згодом стали збирати групи, займатися індивідуальним консультуванням. Зокрема, такі групи підтримки та індивідуальні сесії організовує Анастасія Пирогова, переселенка зі Запоріжжя”,- каже голова ГО “Територія Арт”

Світлана Захарченко, яка себе також вважає переселенкою з великим стажем, 34 роки тому приїхала до Самбора з Волині.

За словами керівниці ГО, основні види діяльності “Території Арт” скеровані на психосоціальну підтримку. Саме під цей напрямок створено багатовекторний майданчик «Разом легше».

Наприклад, Олена Познякова, переселенка з Херсону, торік у вересні створила тут групи з артмалювання. За фахом Олена – психолог, у травні минулого року вона приєдналася до команди “Територія Арт”. Заняття з групами з інтуїтивного живопису Олена проводить раз на тиждень.

“Ці заняття допомагають переселенцям розвивати творчість і пам’ять. Під час малювання люди навчаються проживати емоції, відпускати минуле, підтримувати одне одного”, – пояснює відновлювальний ефект арттерапії Світлана Захарченко.

Вона наголошує, що майданчик “Разом легше” розширює і види діяльності, і коло учасників щойно з’являються нові зацікавлення й ініціативи.

“Виникла ідея створити гурток з вивчення англійської мови для дорослих, організувати заняття з ейдетики для дорослих. Ми стали запрошувати людей, а вони радо відгукувалися на наш пропозиції. Усі ці заняття допомагають переселенцям відновлювати когнітивні здібності. До речі, зараз у Самборі мешкає 3 600 ВПО”, – підсумувала Світлана Захарченко.

Викладає англійську мову Олена Кремьонова, вчителька, яка переселилася у Самбір з Херсону.

Олена Кремьонова

Довідка

Відвідини Червонограда відбулися під час престуру, який організовано в рамках проєкту Women’s New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), що його реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Архіви