15 партій беруть участь у виборах на Львівщині цієї неділі

«Свобода» та «Конгрес українських націоналістів» подали кандидатури до всіх можливих рад, куди обиратимуть цієї неділі у Львівській області.

Про це сьогодні, 25 жовтня,  під час прес-конференції на тему: «Вибори в ОТГ Львівщини 29 жовтня: чого очікувати виборцям й кандидатам», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор громадського спостереження за виборами у Львівській області Наталя Радиш.

Близьку до максимальної кількості кандидатів подали «Блок Петра Порошенка», «Батьківщина», «УКРОП», Радикальна партія, «Громадянська позиція» та «Самопоміч». Загалом 15 політичних партій забажали бачити своїх представників у радах Рудківської  та Великомостівської об’єднаних територіальних громад.

– Конфліктів щодо узгодження списків не було. В цих радах буде 26 депутатів. Отже, маємо 26 округів. У кожному з цих округів – дуже велика конкуренція між кандидатами. Так, у Великомостівських округах є по 10-12 кандидатів. У Рудках по 8-10, – констатує вона.

А ось до шести сільських і селищних рад вже немає стільки охочих потрапити. Загалом тут зареєстровано 589 кандидатів. У восьми округах кандидує лише одна особа. 

– У такому випадку закон передбачає, що особа переможе, якщо за неї проголосує більше, ніж 50 відсотків тих, хто взяв участь у виборах, – експерт передбачає, що цей один кандидат переможе.   

Найбільше охочих, за її словами, очолити територіальну громаду в Солонці – вісім осіб. Але сьогодні вже двоє відмовилося від участі у виборах. Ще шість кандидатів є в Славському, в Рудках – сім, у Великих Мостах – чотири.

Аналітики занепокоєні непропорційним розподілом округів. У Рудках налічують 9846 виборців та шість округів.

–  Більшість округів має по 400 виборців. Проте у 18 окрузі – 577 виборців, у 19 окрузі – 90 виборців, 22 окрузі – 175. Зрозуміло, що вага голосу виборця в таких випадках неоднакова, – порівнює Наталя Радиш.

Нагадаємо, на Львівщині перші місцеві вибори відбудуться у 8-ми громадах, серед яких дві міські (Рудківська, Великомостівська), дві селищні – Щирецька та Славська та чотири сільські – Волицька, Солонківська, Підберізцівська та Воютицька. 

Спостерігачі ГМ «ОПОРА» забезпечують незалежне і позапартійне спостереження на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, моніторячи кожну з них.

Архіви