Нинішня влада називає реформами те, що можна й треба зробити набагато простішими методами.
Про це сьогодні, 11 вересня, під час прес-конференції на тему «Які реформи потрібні Україні?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.
– Нещодавно ви почули як Президент оголосив, що успішно завершені 144 реформи. Може хтось з вас почув хоч одну реформу, завершену до кінця, яка дала результат. Я такої не знаю, – стверджує він.
Так, наприклад, у проекті пенсійної реформи пропонують зняти податок – 15 відсотків на пенсії, починаючи з певної величини.
– Це – не реформа, це було тупе, бездумне, несправедливе рішення щодо тих людей, які вже є на пенсії. Якщо би влада хотіла, то це рішення можна було би прийняти рік-півтора тому, законопроект лежав, – вважає він.
Також автори реформи пропонують осучаснити пенсії, тобто щоб люди, які виходять на пенсію з однієї і тієї ж посади, отримали однакову пенсію.
– Для цього не треба приймати жодних законодавчих рішень. Це – повністю повноваження Кабміну, – нагадує Анатолій Гриценко.
Реформою, чомусь, назвали підвищення рівня пенсій з урахуванням інфляції. Але це – вимога чинного законодавства, яка не виконувалася.
– Залишається тільки збільшення страхового стажу. Але пенсійна реформа – це не сфера відповідальності Міністерства соціальної політики. Це -відповідальність Міністерства економіки, Мінфіну та Нацбанку. Тому що багато людей, які зараз втратять можливість отримувати пенсії, тому що не мають страхового стажу, могли би й хотіли би зараз працювати, але немає робочих місць. Також пенсійна реформа – це й Нацбанк, який повинен забезпечити стабільність банківської системи та страхових компаній. Тому що люди готові би були страхувати життя, відкладати гроші, щоби на пенсії їх отримувати, – переконаний лідер політичної партії «Громадянська позиція».
Також, на його думку, замість того, щоби створювати в рамках освітньої реформи умови для навчання робітничим професіям та підвищувати їх престижність, влада, чомусь, запровадила дванадцятирічне навчання.
– Ми вважаємо, що це – абсолютно не потрібно. У мене зараз донька в 7 клас ходить, по 8 уроків щодня. Це – абсолютно не потрібно. Треба серйозно переглянути методики навчання і дати можливість, щоби школа працювала не так, аби видавати атестати, а формувала світогляд, розуміння місії людини на планеті, – вважає він.
Крім того, Анатолій Гриценко зауважив, що влада, оголосивши про підвищення зарплати вчителям, не прорахувала, а де ж взяти на це кошти.
Що стосується роботи НАБУ, то, на його думку, антикорупційному бюро потрібно розширити повноваження. Наприклад, надати право на прослуховування громадян тоді, коли НАБУ вважатиме за потрібне. А також – дозволити вести нагляд за Президентом, незважаючи на прізвище.
Водночас лідер політичної партії «Громадянська позиція» не бачить зараз передумов для швидких дострокових виборів цієї осені.
– У влади є фінансові, силові та інші ресурси, щоб комусь щось підвищити. Десь тарифи зменшити, якимось іншим чином зняти напругу, якщо вона буде працювати на збереження, – каже він.