110 років Львівський театр опери і балету відзначить наймасштабнішою виставою

До своєї 110-ї річниці Львівський національний театр опери і балету ім. С.Крушельницької планує поставити наймаштабніший історичний проект ХХІ ст. – прем’єру опери "Данило Галицький", участь у якій візьмуть 220 акторів. Про це 12 травня на засіданні Прес-клубу повідомив художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Тадей Едер.

"В основу опери "Данило Галицький" покладені справжні історичні події, які відбулися тут у ХІІІ ст. Ідея твору: вірити в свій народ і в його сили потрібно завжди, бо саме ця віра приводить до перемоги. В опері оживають коронація Данила Галицького, одруження сина Лева з донькою угорського короля Констанцією – з цього починається опера, поїздка Данила Галицького в орду; заснування королем Данилом міста Львова", – зазначив лібретист опери "Данило Галицький", директор Львівського музею Івана Франка Роман Горак.

За словами композитора опери "Данило Галицький" Мирослава Волинського, в опері присутня і лірична, і героїчна лінія, драматизм та героїзм народу. "Мені довелося вивчати і татарську музику", – зізнався композитор.

Опера створена впродовж 2007-2009 років за підтримки Мистецького фонду ім. Короля Данила. Як зазначив засновник цього фонду Степан Кубів, за початковими підрахунками, на виставу потрібно 1 млн грн.

"У вересні ми плануємо приступити до вистави, підбору акторів. У опері є 18 основних дійових осіб. На роль Короля Данила є два претенденти з лірико-драматичним баритоном – Степан П’ятничко та Орест Сидір", – додав Тадей Едер.


Архіви