11-річка в школах порушує закон «Про освіту» і Конституцію, – Андрій Корнат

Від самого початку, як до влади прийшла команда Януковича, вона системно порушує Конституцію України. Перехід з 12-річної на 11-річну систему навчання у загальноосвітніх школах – продовження цієї практики порушень Основного закону держави, заявив учора, 12 липня, на засіданні Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2010»  на тему: «Як безсистемні реформи в галузі освіти позначаться на якості знань, здоров’ї та рівні життя українців?»  голова ЛКО «Народний рух України» Андрій Корнат.

Зокрема, стаття 53 Закону України «Про освіту» не передбачає обов’язкову дошкільну освіту, тоді як новий законопроект про 11-річну освіту зобов’язує всіх дітей-п’ятирічок пройти передшкільне навчання в дитячих садках.

– У мене, батька 5-річної доньки, виникає також технологічне питання: як у пять років можна віддати дитину в садок, яких хронічно бракує, – зазначив Андрій Корнат. – Нині лише 50% дітей забезпечені садочками. Причому, частина з них – платні. А закон «Про освіту» говориь про безкоштовне навчання. І таких парадоксів, які Верховна Рада прийняла за 2 місяці до початку нового навчального року чимало. Наприклад, як 5-річні діти мають у садку здолати програму 1 класу, а 9-класники за два роки – завершити трирічну програму?

У новій освітній реформі її законодавців цікавить лише одна реформа, яка дає можливість заробляти, наприклад, на друку нових підручників, що їх масово треба буде переписувати і передруковувати під нову концепцію освітніх змін, – підсумував Андрій Корнат

Архіви