1 травня Україною пройдуть акції проти нового, олігархічного, Трудового кодексу

1 травня у більшості обласних центрів України плануються акції протесту проти нового Трудового кодексу.

Про це 18 квітня на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко.

«Ми покажемо владі, що є солідарність трудящих», – повідомив Петриченко.

За його словами, 15-18 травня планується розгляд Трудового кодексу у Верховній Раді у другому читанні.

На думку Петриченка, трудове законодавство (чинний Кодекс законів про працю датований ще 1971 роком) потрібно оновлювати, однак не в такий спосіб, як це пропонується. А саме, як підкреслив Петриченко, новим Трудовим кодексом «хочуть узаконити те беззаконня, яке існує у всіх трудових відносинах».

«Нове – не означає добре. Не вирішується проблема тіньових зарплат, тіньової зайнятості, працівник не має права брати участі в управлінні підприємством. У нас не буде соціальної держави, якщо буде прийнятий цей Трудовий кодекс. Великий бізнес протягує цей документ, щоб захистити свої права. Відповідальність роботодавця прописана у п’яти статтях, а працюючої людини – у понад 20 статтях», – наголосив Петриченко.

За його словами, у новому Трудовому кодексі нівелюється і роль профспілок у захисті прав працівників.

«Небезпека прийняття антисоціального, рабського трудового кодексу велика, оскільки 80% депутатів у ВРУ – роботодавці. А в Україні немає розвинутого громадянського суспільства», – зазначила керівник виконкому Громадської палати України Неля Ткачук.

Вона підкреслила, що новий Трудовий кодекс «спрямований на захист олігархічного капталу», проти людей – як і пенсійна реформа і прийнятий Податковий кодекс.

Петриченко зазначив, що 1 травня акції протесту відбудуться у 10 обласних центрах України. «Вважаю, що Львівщина нас підтримає», – зазначив він.

Архіви