Прес-клуб лого

Перегляд новини
< В аварійних будинках проживає понад 60 відсотків населення України, – екс-міністр у Львові

Українці переплатили за газ 40-50 мільярдів гривень, – екс-міністр у Львові

15.03.2019 20:29 Категорія: Події

Економічно обгрунтована ціна на газ становить 3,5-4 гривень за кубічний метр.

Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції на тему: «Тарифна політика в Україні: виклики та очікування», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив  голова ВГО «Спілка власників житла України», міністр з питань житлово-комунального господарства уряду Юлії Тимошенко (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Натомість, зараз населенню продають газ за тарифом 8,55 грн за один кубічний метр. З 1 травня відбудеться підвищення тарифу на 15 відсотків. Тобто, один кубометр газу коштуватиме 9,8 гривні. А наприкінці року тариф на газ має зрости ще на 25 відсотків. 

- Усі ці підвищення закладені у постанові Кабміну, - нагадав Олексій Кучеренко.

За його словами, ця ціна на газ перетворюється на додатковий податок для українців. 

- Українці вже переплатили, сплативши 40-50 млрд гривень. Частина цих грошей залишається у НАК «Нафтогаз» на бонуси та премії. А частина – йде в бюджет. Але для нас з вами це – як додатковий податок. Тим більше, що  шалені тарифи на  комунальні послуги не призвели до поліпшення якості цих послуг, - переконаний Олексій Кучеренко.  

Міністр з питань житлово-комунального господарства уряду Юлії Тимошенко (2007-2010 рр.) розповів, що останні два роки та вісім місяців він відвідував судові засідання, аби довести, що нинішні тарифи на газ для населення – незаконні.

- 60 судових засідань відбулося. Але ми – виграли. І довели, що постанова Кабміну – незаконна, а ціна на газ – необґрунтована. Нас з вами ошукали на 40-50 млрд гривень. І я хочу свої гроші повернути, - каже він. 

Натомість, за його словами, 4 гривні за кубічний метр газу вже передбачає 30 відсотків рентабельності для «Укргазвидобування», теплоенерго та інших суб’єктів господарювання. 

- За нашими прогнозами, за такої ціни на газ кількість субсидіянтів становитиме 5-10 відсотків. І обсяги субсидій складуть 10 млрд гривень з бюджету країни, - говорить голова ВГО «Спілка власників житла України».

dailylviv.com


To top

Відео+TV