Від війни постраждали 85% українців – МОМ (відео)

Кожен другий українець чи українка є вразливими до сучасного рабства.

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила представниця Міжнародної організації з міграції (МОМ) Андріана Максим’як, пише DailyLviv.com.

Вона наголосила, що торгівля людьми або сучасне рабство в умовах війни набуло нових форм і масштабів.

“Явище торгівлі людьми є наймасштабнішим і найбрутальнішим злочином і тому комісія з прав людини ООН 15 листопада 2000 року визнала це явище як сучасне рабство. Це явище є змінним, воно щоразу набуває нових форм. Для того, щоб поліпшити якість життя люди схильні приймати ризиковані пропозиції. Згідно з нашою статистикою, близько 85% осіб постраждали прямо чи опосередковано від війни. Кожен другий українець чи українка є вразливі. Також за період від 1991 року дотепер вважаються постраждалими від торгівлі людьми близько 300 тис. осіб”, – наголосила Андріана Максим’як.

Вона пояснила, що МОМ надає допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації, гендерно-зумовленого насильства, а також насильства, пов’язаного з війною. У Львові таку допомогу можна отримати в Центрі «Жіночі перспективи». Ця організація є представником МОМ в регіоні.

За словами представниці МОМ, організація надає індивідуальну комплексну допомогу — кейс-менеджмент, який зазвичай триває до трьох місяців. Основна мета – знизити вразливість особи й підвищити її спроможність. Також МОМ може оплатити навчання людині, а якщо є успіх у навчанні, то для цієї особи можуть придбати обладнання. За необхідності організація забезпечує продуктами харчування, засобами гігієни. Також у Києві МОМ має Реабілітаційний центр, де, зокрема, можна отримати психологічну, юридичну допомогу.

При організації діє безплатна Гаряча лінія – 527. Вона працює щоденно з 8:00 до 20:00, тут можна довідатися про певні правила безпечної міграції за кордон, інформацію щодо працевлаштування, навчання закордоном.

“З початком війни кількість дзвінків га лінію значно збільшилася. Зокрема з 1 січня 2021 року до вересня 2023 року на лінію звернулося біля 38 тис осіб. Було надано понад 160 консультацій”,- наголосила Андріана Максим’як.

Як додала координаторка проєкту, представниця ГО “Центр “Жіночі перспективи” Олена Кальбус, центр працює за двома напрямками. Перший – це виявлення та ідентифікація осіб які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації або від гендерно-обумовленого насильства.

“Наразі наш центр надав допомогу 11 особам які постраждали від трудової експлуатації. Чотирьом особам надали допомогу, як постраждалим від торгівлі людьми. Зокрема у цих випадках діється сексуальна експлуатація, утримання у підневільному стані під час військового конфлікту. Також Центр надав допомогу й 11 особам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства”,- пояснила Олена Кальбус.

Другий напрямок, за її словами, це співпраця з партнерами-суб’єктами Національного механізму і взаємодії, завдяки якій відбувається процес виявлення постраждалих, надання їм комплексної допомоги. На цьому етапі відбувається навчання фахівців, проведення координаційних рад в територіальних громадах, планування роботи з протидії торгівлі людьми.

Ярослав Бордіян, директор Львівського обласного центру соціальних служб повідомив, що на Львівщині розбудовують мережу притулків для захисту постраждалих від торгівлі людьми, але бракує фахівців з превентивної роботи.

“Ще 5 років тому Львівщина мала лише один прихисток для постраждалих від торгівлі людьми, зараз працює мережа таких закладів і вона постійно збільшується. Проте на сьогодні нам бракує фахівців, які б займалися превентивною роботою на упередження таких випадків. До слова, Львівська ОВА спільно з територіальними громадами області запроваджують механізми з пошуку та працевлаштування відповідних фахівців на місцях”,- наголосив директор Львівського обласного центру соціальних служб.

Архіви