Прес-клуб лого

Перегляд новини
< Новий закон про мову інспектуватиме її дотримання, - письменник у Львові

Новий роман про княгиню Ольгу поламає московські стереотипи, - автор

08.03.2019 13:41 Категорія: Культура

Невдовзі вийде друком новий роман Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус». Головна героїня роману – княгиня Ольга.

Про це він повідомив 7 березня під час прес-конференції у Львівському прес-клубі. 

За словами автора, під час роботи над романом йому вдалося відновити історичну справедливість та довести, що княгиня Ольга – правдива українка і жодного стосунку до Росії немає. 

- Ми маємо унікальну історичну постать. Це – перша жінка, яка очолила патріархальне чоловіче суспільство. Вона випадково стала княгинею, вона ж ніколи не готувала себе до цієї ролі. А найголовніше, що мені вдалося у цьому романі, все поставити на свої місця. У нас же – викрадена історія. Адже Петрові Першому для створення держави потрібна була історія. Тож, фактично, все, що в нас було, забрали собі. Всі наші літописи забирали з наших монастирів та везли до Росії. А потім це все переписували і виходило у «Сводах», документах, які вони переписували і зводили на свій копил. Тому в «Повісті минулих літ» записали, що княгиня Ольга народилася в Кривичах, тобто в Псковщині. І ніби туди приїхав князь Ігор, побачив цю вродливу шістнадцятирічну дівчину, закохався в неї, попросив, аби вона його перевезла на другий берег, - говорить письменник.

Насправді, за його словами, ані Ольга, ані Ігор ніколи на Псковщині не були. 

- Навіщо князеві в Х столітті їхати на коні верхи за тисячу кілометрів, аби зайця встрелити? Адже там, де Хрещатик сьогодні, то було болото, княжі лови, - переконує Володимир Яворівський. 

Він стверджує, що працював над романом три роки. І за цей час встиг вивчити язичництво та зібрав усі фактологічні крихти, які були відомі про українську княгиню.  


To top

Відео+TV