Прес-клуб лого

Перегляд новини
< "Галсільлісу" не дають грошей, бо це - прибуткове підприємство, - депутат

Житлові будинки Борислава можуть вибухнути через газ у підвалах, - депутат

14.05.2018 16:15 Категорія: Політика

Місто Борислав стоїть на газових родовищах. І їхні свердловини розташовані біля житлових будинків. Газ потрапляє у підвали і може статися вибух.

Про це сьогодні, 14 травня, під час прес-конференції на тему: «Деструктивне управління і його наслідки: знищення лісів, шкіл і цілих міст», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила депутат Бориславської міської ради від фракції «Самопоміч» Любов Голубіцька.

- У 1972 році вже сталася трагедія. Коли вибухнув двоповерховий будинок та загнуло дев’ять осіб, - згадує вона. Тоді спеціальне підприємство займалося дегазацією міста. Проте зараз компресорні станції, яке відкачують газ, зменшують свої виробничі потужності та працюють всього чотири годин на добу. Хоча видобуток нафти в Бориславі збільшується.

- Увесь газ, який вони недовитягують, потрапляє в атмосферу. А це – сто тисяч кубометрів газу в добу. Раніше ми цей газ використовували для опалення домівок, варили на ньому їжу. Але зараз нам кажуть, що цей газ немає жодної вартості, - дивується Любов Голубіцька.

За словами місцевої депутатки, місто саме вирішити цієї проблеми не може і буде звертатися за допомогою до держави.
Натомість підприємство ПАТ «Укрнафта», яке займається викачуванням нафти, переоформляє свою локацію і буде сплачувати вже податки у сусідній, Івано-Франківській області. А Борислав та Львівська область нічого корисного з їхньої діяльності не отримають.

Завтра Львівська обласна рада має намір звернутися до Кабінету Міністрів, до Верховної Ради та до профільного міністерства щодо ситуації, яка склалася у Бориславі. Також депутати від «Самопомочі» в парламенті озвучують цю проблему та допомагають її в рішити.


To top

Відео+TV