Прес-клуб лого

Перегляд новини
< ВІДЕОПРОГРАМА

На підприємців очікує тотальне блокування податкових накладних

11.04.2018 15:07 Категорія: Події

На початку квітня Державна фіскальна служба розробила та зареєструвала проект постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117», який відомий підприємцям та бухгалтерам під назвою «блокування податкових накладних».

Про це сьогодні, 11 квітня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Цей проект звужує коло тих, хто не потраплятиме під блокування, - попередила вона.

Згідно з постановою, яка є чинною зараз, не підлягають блокуванню ті податкові накладні, в яких наявна, бодай, одна з трьох ознак.

- Зараз не підлягають моніторингу: податкові накладні, які виписані на неплатника або на операції, звільнені від оподаткування; які зареєстровані за обсягу постачання до 500 тисяч; якщо рівень податкового навантаження складав не більше трьох відсотків, - перераховує аудитор ознаки податкових накладних, які нині реєструють у базі даних.

Якщо податкова накладна не зачіпає жодної з цих ознак, то її починають перевіряти на інші критерії та ознаки ризикованості. У підсумку – на перевірку скеровували невелику кількість податкових накладних.

Але сьогодні податкова пропонує зменшити коло підприємців, чиї податкові накладні не блокували.

- Пропонують два останніх критерії забрати. І залишиться у нас тільки одна ознака. Якщо ви реєструєте податкові накладні на неплатника або на операції, які звільнені, то вони мають зареєструватись. Я вважають, що блокування податкових накладних в таких випадках почнеться навіть у дрібненьких підприємств, - Людмила Шахно каже, що через місяць цей проект має набути чинності.


To top

Відео+TV