Звинувачений у вбивстві лікаря марокканець “переводить стрілки” на міліцію

І боїться самосуду невідомо від кого

Захист марокканця Отмана Шакіба, якого обвинувачено у вбивстві львівського лікаря Леона Фрайфельда, звинуватив міліціонерів у фальсифікаціях.

Шакіб і його адвокат Ярослав Гандзюлевич, стверджують, що правоохоронці пропонували відкупитись. “Я вважаю, що правоохоронці знайшли вбивцю за “гарячими” слідами. І з тих чи інших міркувань їм було вигідно вбивство повісити на людину, яка опинилась не в той час і не втому місці.

У Марокко мені дали мобільний телефон, на який смс-повідомленням надіслали особистий номер слідчого Лужецького. Там було сказано: “Цей чоловік вирішить свободу Шакіба Отмана”. Документи є в матеріалах справи. СМС надійшло від перекладача”, —  сказав пан Гандзюлевич. А сам Отман говорить, що йшлося про 30 000 доларів.

Зараз Шакіб переживає, що над ним можуть вчинити самосуд. “Я не знаю нікого, але коли суд прийняв рішення, біля судової зали було багато людей, зокрема, родичів. Я бачив автомат”, — говорить Отман.

Захист Шакіба переконує, що Отман нікуди не втікає. “Він є вільним у пересуванні по місту. На ньому — браслет і в он-лайн режимі його контролюють правоохоронці”, — сказав адвокат Гандзулевич.

Сам же Отман наголосив, що не навчається у медуніверситеті і ніколи не хотів, адже займався web-дизайном. У Львові ж мав намір вивчати архітектуру. З незрозумілих причин потрапив у медуніверситет.

Одним із основних аргументів захисту, якими апелював пан Гандзюлевич, було те, що Шакіб Отман не міг бути на місці вбивства Леона Фрайфельда на вулиці Пекарській, бо був у цей же час у клубі на площі Петрушевича. Щоправда, попри наявне відеоспостереження, запису немає.

Ярослав Гандзюлевич повідомив, що має зауваження до судмедекспертизи, в якій вказано, що у жертви був карієс. Хоча було відомо, що у лікаря усі зуби були керамічні. Інша претензія — до росту (тіло заввишки 1, 7 м, коли ріст Леона Фрайфельда був 1,8 м).

Адвокат Гандзюлевич також наголосив, що доказової бази у правоохоронців було замало для того, аби порушувати кримінальну справу проти когось.

Нагадаємо, що Львівська обласна прокуратура оскаржила вирок присяжних, які виправдали Шакіба Отмана, якого обвинувачують у вбивстві відомого львівського лікаря Леона Фрайфельда.

Професійні судді не погодились з думкою більшості складу присяжних про невинуватість Отмана. Свою позицію вони виклали у вигляді окремої думки про наявність підстав для визнання Шакіба винним у вчиненні інкримінованого йому злочину з усіма правовими наслідками, що випливають з цього.

Архіви