Завтра журналістам покажуть, як жінки-ВПО інтегруються в Новояворівську територіальну громаду

Журналісти почують історію жінок-ВПО, мешканок гуртожитку, які з допомогою центру “Жіночі перспективи”, вибороли своє право на гідний побут.

 

Про це пише Dailylviv.com.

Престур розпочнеться зі зустрічі з головою Новояворівської територіальної громади Володимиром Мацелюхом. Він розкаже про річний досвід Новояворівської тергромади у роботі з ВПО: як змінювався її алгоритм, яких викликів не очікували, з якими впоралися найкраще, а які громаді розв’язати не під силу і чия допомога для цього потрібна.

Керівники підрозділів Новояворівської міської ради, які працюють з ВПО, поінформують представників медій про те, до яких служб і з якими проблемами переселенці звертаються найчастіше.

Спікери:

– Світлана Осьмак, начальниця Новояворівського управління Яворівської філії Львівського обласного центру зайнятості;

– Оксаною Білан-Звізло, директорка центру надання соціальних послуг Новояворівської міської ради;

– Богдан Жмурко, в.о. керівника загальної практики сімейної медицини КНП Новояворівської лікарні імені Юрія Липи Новояворівської міської ради;

– Леся Кабан, фахівчиня відділу освіти Новояворівської міської ради;

– Уляна Ганусяк, начальниця центру надання адміністративних послуг Новояворівської міської ради.

Присутні:

– Іванна Попик, секретар Новояворівської міської ради;

– Надія Бойко, начальниця відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Новояворівської міської ради;

– Галина Стадник, начальниця служби у справах дітей Новояворівської міської ради;

Журналісти також відвідають консультативно-координаційний центр для ВПО, де довідаються про те, які категорії ВПО звертаються, якою є тематика звернень, чим центр може допомогти і як це робить.

Кульмінацією престуру стане спілкування медійників з жінками-ВПО у гуртожитку ДНЗ “Новояворівське вище професійне училище”. Тут журналісти почують історію жінок-ВПО, мешканок гуртожитку, які з допомогою центру “Жіночі перспективи”, вибороли своє право на гідний побут. Їхній приклад може стати покроковою інструкцією для ВПО, які потрапили в аналогічну ситуацію.

В освітньо-реабілітаційному центрі науки «Кристал’НЯ» для дітей, які постраждали внаслідок війни, представників ЗМІ зустрінуть переселенці з Харкова Вікторія Круглова та Сергій Биченко. Вони розкажуть, як  відволікають дітей від війни наукотерапією.

Закінчиться престур екскурсією у Новояворівський краєзнавчий музей – осередок культурної інтеграції ВПО і арттерапії. Тут заплановано майстерклас з традиційного розпису яворівської забавки разом з ВПО і  спілкування в невимушеній атмосфері з ВПО та представницями музею – Лесею Більською та Галиною Рось.

Престур буде в рамках проєкту Women’s New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО  “Центр “Жіночі перспективи” за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні” та фінансує Уряд Швеції у співпраці з офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Довідка про проєкт

Мета проєкту Women’s New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО зі задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.

У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують необхідну гуманітарну, психосоціальну, інформаційну, правову, економічну та іншу підтримку.

На сьогодні 512 жінок та їхніх сімей отримали гуманітарну допомогу, близько 160 жінок отримали інформаційні, психолого-соціальні та юридичні консультації, 67 жінок взяли участь в обговоренні потреб та планів дій для їх задоволення, навчання та тренінги з адвокації пройшли 105 жінок.

Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах

 

Архіви