ЗАСІДАННЯ

«Що збільшує шанси жінок-кандидатів у депутати на парламентських виборах 2012 року?».

 Учасники:

  • Оксана Ярош, координатор мережі громадського контролю за ґендерною рівністю на парламентських виборах-2012, директор Волинської обласної громадської організації «Ґендерний центр»;
  • Любов Максимович, голова західноукраїнського центру «Жіночі перспективи»;
  • Оксана Дащаківська, виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України»;
  • Ірина Швець, член координаційної ради львівського представництва "Громадянської мережі «ОПОРА».

У засіданні також візьмуть участь представники ГО, політичних партій, жінки-потенційні кандидати в депутати ВРУ.

Довідка

Національне виборче законодавство декларує відсутність будь-яких дискримінаційних обмежень щодо жінок та чоловіків, проголошує їхню рівність у виборчому процесі. Однак останні парламентські вибори показали, що українські партії гендерній проблематиці надавали недостатньо уваги: із 1016 кандидатів-жінок у партійних списках на виборах 2007 року 900 були розміщені після 41 номера.

Які шанси мають жінки-кандидати на парламентських виборах-2012? Що може допомогти їм потрапити в парламент? Чи готові чоловіки-політики брати участь у перегонах нарівні із жінками? Чи врахують політичні партії і кандидати у своїх програмах проблеми прав людини, впровадження гендерної рівності та соціальної справедливості?

Ці питання, а також основні напрямки діяльності мережі громадського контролю за гендерною рівністю на виборах-2012 будуть обговорені на засіданні Прес-клубу.

Архіви