«Залишенця» може екранізувати Мел Гібсон

Василь Шкляр

Серед видатних кінорежисерів сучасності є принаймні дві особи, які на думку цьогорічного домінанта Шевченківської премії письменника Василя Шкляра змогли б створити адекватну кіноверсію романові «Чорний Ворон».

Про це сьогодні, 28 березня, прозаїк Василь Шкляр повідомив на прес-конференції у Прес-клубі, де проліг шлях його тріумфального туру із репрезентацією роману «Залишенець. Чорний Ворон» та місією збору коштів на майбутню екранізацію. З

агалом Василь Шкляр вважає, що стартовий кошторис майбутнього фільму сягне 20 мільйонів гривень, хоча може бути й більшим. Роботу сценариста автор запланував для себе, зрештою, романна основа «Залишенця» уже відчутно зазнала впливу зображальних засобів візуалізації, що притаманна побудові кінопланів.

Свої бачення претендентів на виконання головних ролей Василь Шкляр не оприлюднює, зрештою відбиратиме їх і затверджуватиме режисер. А от щодо останнього, то тут уподобання романіста на боці поляка Єжи Гофмана та американця Мела Гібсона.

Гофман і Гібсон – режисери можуть створити блокбастер, який постане коштом всенародної підтримки. Василь Шкляр справедливо вважає, що це найкращий спосіб зібрати потрібну суму для створення кінострічки, він і сам зголосився перерахувати у фонд майбутнього фільму грошові винагороди своїх літературних премій.

До авторського чину долучаються також патріотичні громадські організації, які сприяють письменникові в організації зустрічей із читачами, котрі готові виступати жертводавцями. Так тільки за один день у Львові у Василя Шкляра заплановано три публічні зустрічі (завтра письменник зустрічатиметься із мешканцями області).

Загальний тираж книжки «Залишенець. Чорний Ворон» уже перевищив 600 тисяч примірників, відтак ведуться переговори про підтримку додаткового тиражування. Допомогу в додруковуванні роману про відчайдушні спроби отаманів Холодного Яру стримати більшовицьку окупацію України у 1920-их роках 20 століття задекларували надати й львівські громадські лідери.

Василь Шкляр із притаманною йому серйозністю не відхилив жодного прохання про автограф, тому прес-коференція плавно перейшла у неформальне спілкування із письменником та автограф-сесію.

Архіви