З Нового року вступає у дію єдиний соціальний внесок

З 2014-го року громадяни України, які працюють і за яких платять страхові внески до соціальних фондів, матимуть спеціальні посвідчення, – повідомив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько:
"Такий персоніфікований облік застрахованих осіб уже впродовж 10 років намагаються запровадити як експеримент в кількох областях України. Львівщина – одна з них. Тут деякі люди час від часу отримують від Пенсійного фонду повідомлення приблизно такого змісту: „Ваш персональний рахунок такий-то. На нього перераховано таку-то суму коштів". 
Хотіли як краще, а вийшло, як завжди … Із Нового року вступає у дію єдиний соціальний внесок. Роботодавці, які погоджувались на його запровадження, сподівались на зменшення відсотків нарахувань, інші полегшення, а отримали ті самі тарифи і ще більше тяганини. 
"З Нового року – роботодавців чекає змінена процедура сплати обов’язкових платежів до соціальних фондів і змінена звітність. Пенсійний фонд стає головним. Саме за його системою все відбуватиметься, – продовжує представник обласного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Леся Захаревич: «Плата внеску, вона відбуватиметься з 1 січня за тою системою, яка є у Пенсійному фонді. Тобто, як тільки зарплата нарахована, одразу від суми нарахувань йде сплата єдиного соціального внеску. Не залежно від того, чи виплачена зарплата, чи ні». 
 Будуть зміни і в поданні звітності. Якщо раніше вона була поквартальною, тепер обов’язково звітувати щомісяця. „Мінуси” стосуються і лікарняних. Щодо розміру відсотків відрахувань із зарплати, то зменшення, на яке найбільше сподівалися роботодавці, не буде. Процедура, навпаки, стане складнішою. «Для роботодавців – єдиний соціальний податок додав більше клопотів. По-перше – кількість рахунків – 88 – це треба розібратися роботодавцю у них. По-друге – платіжок буде більше. І, відверто говорячи, не всі фонди прийшли  готовими до введення єдиного соціального податку», –  нарікає представник обласного об’єднання роботодавців Іван Ривак.
Із впровадження єдиного соціального внеску роботодавцям насамперед радять добре визначитись із рахунком, на який треба платити. Бо навіть, якщо кошти буде сплачено сповна і вчасно, але потраплять вони не на той рахунок, підприємство покарають штрафом.

Архіви