«Воля» відімкне російські канали менше, ніж за добу

Кабельний оператор «Воля» на добу затримує відімкнення російських телеканалів. Тому що веде перемовини з правовласниками каналів про адекватну заміну відімкнутих телеканалів.

Про це в ефірі громадського інтернет-телебачення (ГІТ) Львівського прес-клубу повідомив Микола Музала, представник кабельного оператора «Воля» у Львові.

«Затримуємося на день, хочемо замінити на інші», – сказав Микола Музала. Крім того, він наголосив, що рішення про відімкнення російських телеканалів запізнилося років на десять. Орієнтовно у 2008 році, за словами Миколи Музали, «Воля» вже відмикала російські канали, бо вони не потрапили в список адаптованих.
«Відключивши, ми отримали великий збиток. Тоді черги абонентів на відімкнення від «Волі» були й у Львові. Але інші оператори російські канали не відмикали і до них не застосували жодних санкцій. Щоправда, через 8 місяців російські канали потрапили в перелік адаптованих і знову з’явилися в мережі”, – розповів Микола Музала.

«Компанія «Воля» виконає учорашнє рішення Нацради з телебачення і радіомовлення. Хоча законодавча база є дуже регламентована. Компанія має затверджений список каналів, які прописані в ліцензії. Є договори з правовласниками російських каналів. Дотепер не було законних підстав для відімкнення. Ми зараз говоримо з правовласниками і вводимо цей процес в законне русло»,- пояснив Микола Музала.

Однією з умов розірвання або корекції договору між кабельни оператором і правовласником каналу – є форс-мажор, пояснив Микола Музала: «Війна – це форс-мажор. Якщо ми в стані війни, російські канали мають бути відімкнуті, бо вони ведуть інформаційну війну».

Нагадаємо, що вчора Національна рада з питань телебачення і радіомовлення почала використовувати свої повноваження, прийняла рішення і розіслала листи кабельним операторам про відімкнення російських телеканалів. Час був визначений – до 19.00 11 березня.

Архіви