Владі потрібно термінови визначити статус переселенців з Криму, – активіст

Нині найголовніше для біженців з Криму – це отримати хоч якогось статусу. Про це сьогодні, 21 березня, в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу – «Прес-клуб-ГІТ» розповів активіст громадського сектору Майдану, координатор біженців з Криму Олег Коляса.

«Їм треба чітко усвідомлювати, як облаштувати свій побут. Якщо ще два місяці громадськість власними силами зможе отримувати біженців, то далі це питання має вирішити влада. Треба розуміти, що статус біженця вони не можуть отримати, адже це внутрішнє переміщення в державі. Зараз ведеться активна робота, щоб надати їм хоч якусь правову допомогу», – додав Олег Коляса.

Він додав, що кількість людей збільшується.

«Насправді та політика, яку обрала наша влада щодо Криму, є виправдано. Інакші дії призвели б до плачевних наслідків. Насправді зараз ми показуємо інший бік Росії. Населення сходу та півдня міняють свою думку про Росію. Якщо це далі продовжуватиметься, то нам це на руку», – сказав Олег Коляса.

Юрист з Криму Руслан Мінаков, який нині перебуває у Львові, заявив, що влада не дає чітких посилів щодо того, що відбувається в Україні.

«Проти України йде війна, а ми про це не говоримо, заміняємо словами анексія, чи захоплення. Якби громадянам Криму дали б чіткий сигнал… Ми зараз не розуміємо, громадянами якої країни ми є. Я заручник, а моя Україна не дає мені жодних гарантій та статусу. Якщо я завтра захочу продати свою нерухомість в Криму, то мені треба змінити паспорт на російський, а я цього не хочу. Ми не визнаємо того, що сталося, і ми – громадяни України», – сказав він.

Архіви