Влада Львова укладає угоди з приватними фірмами, які зноситимуть самобуди

Місто наразі зносить тільки невеличкі самобуди. Великі, багатоповерхові будинки, побудовані без дозволів та з порушенням норм і законодавства, знести дотепер ще не вдалося.

Про це сьогодні, 21 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

– Є випадки, коли зносяться невеличкі об’єкти. Цим займаються районні адміністрації . Якщо ми говоримо про великі об’єкти, то ми би вже мали кілька рішень про знесення, якби забудовники не зловживали своїм правом на судовий спір, – каже юрист.

І як приклад, згадує про будівлю на вулиці Личаківській, 259.

– Забудовник програв містові всі суди, інспекція архбудконтролю винесла припис про знесення будинку, забудовник знає, що не має жодних шансів,  звернувся до суду та оскаржує припис інспекції про знесення. Така сама ситуація з будівництвом на вулиці Остроградських: забудовник оскаржив припис інспекції і свідомо затягує судові засідання, – розповідає вона.

Галина Пайонкевич також повідомила, що невдовзі Галицька райадміністрація підпише угоду з компанією, яка виконуватиме цю невдячну справу – демонтовуватиме самобуди.

– Йдеться про демонтаж МАФів. Ця фірма має навчених людей та техніку. Закон каже, що якщо боржник відмовляється виконувати рішення суду добровільно, то його може виконати стягувач за свій кошт, а потім у судовому порядку стягнути цю суму з боржника, – розповідає вона.    
Водночас начальник юридичного управління Львівської міської ради відмовилася називати, де відбудуться перші демонтажі.

– Я би не хотіла озвучувати, тому що боюсь, що як тільки я назву, відразу з’явиться рішення суду про заборону демонтажу цього об’єкту.  У нас були випадки, коли демонтувати об’єкти приїжджала техніка та виконавча служба, а на МАФі з’являлася табличка «Приймальня народного депутата». Не буду називати прізвище цього депутата, – згадує вона.

Також Гелена Пайонкевич каже, що міськрада вже протягом двох років не може домогтися знесення скляної будівлі навпроти торгового центру «Магнус».

– І коли експертиза встановила, що це – не об’єкт нерухомого майна, а мала архітектурна форма, то ми, після завершенні договору оренди земельної ділянки, підготували рішення про звільнення ділянки. І відразу суд за одне судове засідання своїм рішенням продовжив цей договір ще на п’ять років, – поділилася вона ще одним випадком зі своєї практики. 

Також вона нагадала, що за останні 10 років кілька разів оголошували будівельну амністію.

– Невеличкі об’єкти, площею до 300 квадратних метрів, збудовані на приватизованих земельних ділянках, узаконювали без штрафних санкцій, – саме тому, за словами юриста, ніхто в місті не знає точної кількості самобудів.

Зі свого боку заступник голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко наполягає, що місто мусить вести реєстр самобудів.

– У 2009 році виконком Львова прийняв розпорядження № 835, яке дотепер є чинним. Згідно з цим розпорядження райадміністрації повинні вести журнали самобудів. Але я зрозуміла, що такі журнали не ведуться. Але саме рай адміністрації, коли виявляють самочинні будівництва, повинні звертатися до компетентних органів. Бо так виходить, що це треба тільки активним мешканцям, – каже вона. 

Архіви