У Львові прогнозують конфлікти між старожилами і новоселами

За кілька років у Львові виникнуть суперечки між мешканцями, які тривалий час живуть у певному мікрорайоні, та мешканцями новобудов.

Конфліктуватимуть через те, хто має першочергове право віддати дитину в садочок чи до школи або – припаркувати авто.

Такі прогнози сьогодні, 21 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова?», що відбулася у Львівському прес-клубі, зробила заступник голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко.

А виникне така соціальна напруга через те, що забудовники щільно споруджують багатоповерхівки і не планують будувати для тих, хто заселить їх, дитячі садочки, школи, паркінги та парки.

– У Шевченківському районі вже зараз є кілька шкіл, де діти навчаються у дві зміни. І коли зараз добудовують багатоповерхівки без жодної школи чи садочка, воно рано чи пізно призведе до соціального вибуху. Це будуть сутички між мешканцями, які вже там живуть, і тими, хто поселився в новобудови, – каже вона.

Олеся Дацко на власні очі бачить, у що перетворяться мікрорайони без соціальної інфраструктури.

– Я живу на Збоїщах. Там зараз добудовується велика кількість багатоповерхівок. Але не будується жодної школи та садочка. Якщо будувати велику кількість багатоквартирних будинків без шкіл, садочків та закладів для розвитку дітей, то ми дійдемо до того, що через 20 років у нас будуть мікрорайони наркоманів та алкоголіків, – застерігає громадський активіст.

Крім того, забудовники абсолютно не переймаються тим, чи матимуть мешканці життєвий простір.

– У тих висотних будинках, які будують, не враховують необхідність забезпечення мешканців прибудинковою територією. Наприклад, Карманського, 21, п’ять соток, 12 поверхів. Та навіть за найменшими технічними нормами, ця земельна ділянка мала би бути прибудинковою територією будинку, який планується. А там 81 відсотків цієї території займе будинок. Або на вулиці Масарика будується 14-и поверховий будинок впритул до дитячого садочку. Але в містобудівних нормах не вказано, що поруч є садочок. В районі на Чорновола біля «Інтерсіті» немає прибудинкової території, отже і немає дитячих майданчиків. А на Грінченка немає жодного парку. Всі вільні ділянки віддаються не під озеленення, а під нові забудови, – перелічує Олеся Дацко.

Також забудовники не передбачили, де мешканці мають паркувати свої автомобілі.

– Про паркування я взагалі мовчу. Зайдіть в будь-який новий мікрорайон після 11 вечора. Там не те що возиком, там ровером немає де проїхати. Я вже не кажу, щоби поставити лавочку чи посадити якесь дерево, – говорить заступник голови громадської ради при Львівській ОДА.

Архіви