Від завтра в Україні підприємці розпочнуть безстрокову акцію протесту

Від завтра, 1 лютого, у Львові та загалом по всій Україні Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України відновить безстрокову акцію протесту. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив представник Асамблеї Ігор Гурняк. 

За його словами, завтра у 7-8 регіональних центрах України будуть проведені масові мітинги. Зокрема, відбудеться марш-протест в Одесі, мітинг-протест у Харкові, акції у таких містах, як Львів, Хмельницький, Вінниця, тощо.

«Причиною вимушеної безстрокової акції є те, що останнім часом нормальні демократичні інструменти захисту практично стають недієвими, вони фактично стали в Україні не чинними. Проти учасників підприємницького Майдану здійснюються репресії, влада намагається налагодити діалог з підприємцями виключно фіскальними та силовими методами. Яскравими прикладами є ситуації, що склалися в Луганську та Хмельницьку. Зокрема, всім відома ситуація у Луганську, де здійснюються репресії проти підприємців та членів Асамблеї Ігоря Запрудського та Ірини Білоцерківської. У Хмельницькому відкрито чотири кримінальні справи проти учасників масового мітингу-протесту, який відбувся у цьому місті паралельно з Майданом. Така позиція влади змушує нас повернутися до конституційних методів громадського впливу», – зазначив Ігор Гурняк. 

Зокрема, за його словами, учасники безстрокової акції протесту вимагатимуть завтра від влади:

–         переглянути Податковий кодекс відповідно до вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики;

–         гарантувати збереження спрощеної системи оподаткування малого бізнесу;

–         вилучити з розгляду проекти Трудового та Житлового кодексу;

–         розробити проект зрозумілої прийнятної для населення пенсійної реформи;

–         припинити репресії проти учасників підприємницького Майдану 2010 року;

–         припинити руйнування системи вищої освіти за рахунок прийняття блюзнірського законопроекту Табачника «Про вищу освіту»;

–         долучити до законотворчої роботи представників громадськості, вчених, експертів, фахівців відповідних напрямків;

–         законодавчо встановити відповідальність працівників органів влади за прийняття недосконалих непрофесійних управлінських рішень і забезпечити неухильний контроль за прийняттям таких працівників до загальної відповідальності;

–         переглянути склад Кабміну з метою призначення на відповідальні посади фахівців, які будуть займатися насамперед розвитком виробництва, нових технологій, покращенням бізнес-середовища, розвитком основи всього попереднього-громадського суспільства.

«Учора наша Асамблея звернулася з офіційним листом до Президента України, де є перелік вище названих вимог, а також запитала голову держави: «влада створює передумови для соціального вибуху?». Тобто тут постає питання, чи розуміє влада, в яку прірву вона кидає нашу країну. Адже складається дуже нехороше враження про те, що фактично на сьогодні в Україні втрачений нормальний діалог між владними структурами і малим та середнім бізнесом. І в цій ситуації потрібно щось робити, і дуже швидко, аби уникнути соціального вибуху», – підкреслив представник Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу.

Водночас активіст Громадянського руху «Відсіч» Ольга Сало повідомила, що у Львові акція протесту щодо припинення репресій проти учасників підприємницького Майдану завтра відбудеться об 11 год. на проспекті Свободи біля пам’ятника Т.Шевченкові. Очікується, що в акції візьмуть участь 5-6 тисяч підприємців та активістів громадських організацій. Загалом же по Україні постане близько 30 тисяч підприємців. 

    

Архіви