Важко уявити якута, ерзя, мокшу, вепса чи карела, який мріє «віджати» Крим чи загинути на Донбасі, – соціолог

ля громадських активістів Росії, які виступають проти війни з Україною, стали відкриттям соціологічні дані про те, що 85 % росіян підтримують Путіна та вторгнення в Україну. На їхню думку, швидше за все, це фантазії Кремля.

Так сказав під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Санкт-Петербургом на тему «Як зупинити війну Росії проти України?», який відбувається в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-гіт), соціолог, президент «Українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов.
Росіяни зауважили, що останнім часом, під час їхніх вуличних виступів, за ними по всіх мітингах їздять ті самі особи, яких вони прозвали кремлівськими тітушками. 
За словами Подгорнова, ніхто з соціологів  не знає, як готуються ці дослідження, як формується ця вибірка і за яким принципом це вираховують. Це все нагадує середню температуру по лікарні, вважає соціолог.

– Мені дуже важко уявити якута, ерзя, мокшу, вепса чи карела, який тільки й думає про те, як би йому «віджати» Крим чи загинути на Донбасі, – каже Подгорнов. 
На його думку, мабуть, це є спеціальний прошарок населення. якого обробляють за допомогою телебачення чи ще чогось. І створюють міф про те, що в Україні відбуваються страшні речі, і вам (росіянам) треба для відновлення справедливості пожертвувати життям. Через це якісь люди з неврівноваженою психікою їдуть до нас. 
– І я цілком згоден з тим, що в нас нема іншого виходу, крім як оборонятися, – каже Володимир Подгорнов.  

Разом з тим він вважає, що кожна людина має право на інакшу точку зору, але тільки якщо її висловлювати в рамках Конституції.
– Якщо є їхні представники, з якими можна вести переговори про будь що словами, а не зі зброєю в руках, то всі питання вирішуються демократично і так, як це і передбачено. А якщо люди беруть зброю до рук і, понад те, беруть зброю просто на рівні бандитських формувань, то відбувається узурпація демократичних ініціатив. Але я думаю, що й до них ми зможемо достукатися. Бо ми не несемо ні неправди, чи зла, чи загрози. Ми теж хочемо жити мирно, ми хочемо економічно процвітати, і ми готові це робити разом. Але за умови, що в руках у наших опонентів немає зброї, – каже Володимир Подгорнов.

Архіви