Українську громаду Росії влада хоче зробити керованою, – Тарасюк

Борис Тарасюк

Російська влада нічого не робить, щоб задовольнити національно-культурні потреби українців у Росії. Про це 18 лютого під час прес-конференції у Прес-клубі повідомив голова Народного руху України Борис Тарасюк, який 4-5 лютого зустрічався у Москві з представниками української діаспори Росії.

«Якщо умовно скласти таблиці того, що робиться в Україні для російської громади: скільки держава витрачає коштів на видання підручників, газет, книг російською мовою, скільки працює шкіл з російською мовою викладання, то російська влада має скрізь нулі», – зазначив він.

Він також заявив: «Координатор релігійних громад українців у Росії розповів мені, що віруючі УГКЦ та УПЦ КП у Росії позбавлені можливості мати хоча б свої каплички. Богослужіння відбуваються виключно у приватних помешканнях».

За його словами, «російська влада вела і продовжила вести ще з більшим ентузіазмом антиукраїнську політику, коли з’явилася проросійська влада в Україні».

Б.Тарасюк повідомив, що лише вчора скерував листи президенту України, прем’єр-міністру, міністру закордонних справ, міністрові культури, віце-прем’єру про становище української громади в Росії. «Я звертаю увагу влади на становище української громади в Росії. І вказую, що влада не виконує зобов’язань, покладених 12 статтею Конституції, – надавати сприяння у задоволенні національних, культурних потреб українців за кордоном».

Тим часом, за словами політика, сьогодні, «виступаючи на вимогу опозиції, міністр закордонних справ України Грищенко заявив, що російська мала підстави, щоб заборонити діяльність українських самоврядних всеросійських громадських організацій. Це – кричущий факт того, як українська влада замість того, щоб захищати українців стає, на бік російської влади».

Голова НРУ додав: «Як мені відомо з першоджерел у Москві, українська влада з російською владою намагається створити альтернативні всеросійські громадські організації українців у Росії. У такий спосіб вони хочуть зробити таку українську громаду, керівництво якої буде повністю виступати на догоду російській владі у Росії і нинішній українській владі в Україні».

Архіви