Україна може розірвати газові контракти з Росією в Стокгольмському суді. Але не хоче

Україна може розірвати кабальні газові контракти 2009 року з Росією у Стокгольмському арбітражному суді. Але дотепер уряд Азарова не зробив для цього жодного кроку. Про це сьогодні, 11 липня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі заявив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

Натомість європейські країни – Німеччина, Польща, Чехія та інші вже оскаржили газові контракти з російським ВАТ "Газпром" і виграли ці судові процеси, наголосив народний депутат Олег Канівець. Більше того, суд зобов’язав "Газпром" повернути по $400-500 млн потерпілим сторонам, сказав Олег Канівець. "Ми (авт.- Україна) маємо претензії від "Газпрому" на $7 млрд і нічого не робимо",- зазначив нардеп.

За словами юриста Станіслава Батрина, уряд України націлений на те, аби зробити НАК «Нафтогаз України» банкрутом і приватизувати за безцінь. Він нагадав про зареєстрований у парламенті законопроект, де запропоновано, щоби держава взяла на себе борги НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, директор юридичної компанії Lions Litigate кандидат юридичних наук Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна про визнання недійсними контрактів на постачання газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Головна позовна вимога Батрина полягає у тому, щоби зобов’язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів " НАК" Нафтогаз Україна" й включити до порядку денного позачергових загальних зборів питання про розірвання або визнання недійсними контрактів від 19 січня 2009 року на постачання газу й про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року до 2019 року.

Архіви