У Трускавці погруддя Франка зберігають обличчям в смітті

Пошкоджений бюст Івана Франка, що раніше стояв в одному із скверів Трускавця, зараз зберігають в одному з парків. Однак, погруддя, яке ще підлягає реставрації, лежить серед обличчям в купі сміття. Про це сьогодні на прес-конференції у Прес-клубі розповів член ініціативної групи з відновлення пам’ятника І. Франку у Трускавці Василь Кирилич.

Як зазначають журналісти трускавецького Інтернет-телебачення, сам бюст Франка, який невідомі звалили з постаменту у ніч на 20 серпня, від вчинку вандалів практично не постраждав, адже впав на розпушену клумбу. Однак працівники КП «Парк курортний» недбало вкинули погруддя в кузов і вивезли у парк, де залишили Франка лежати обличчям в смітті.

Активісти хотіли забрати цю архітектурну пам’ятку (адже погруддя встановлене до 100-річчя з дня народження Івана Франка у 1956 році), щоб провести відповідні реставраційні роботи і встановити погруддя на його звичне місце. Однак, комунальне підприємство, яке «опікується» пам’яткою, не дає на це дозволу.

Нагадаємо, у ніч на 20 серпня у сквері на розі вулиць Бандери та Франка у Трускавці впало погруддя Івана Франка. Правоохоронці висловлюють припущення, що погруддя могло впасти через поганий догляд за ним. Однак, журналісти, які також приїхали на місце події, а також інші очевидці, впевнені, що двохсоткілограмовий пам’ятник не міг впасти сам, без сторонньої допомоги.

Архіви