У Сеймі Польщі здивовані проханням українських депутатів визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу

Польська спільнота з подивом сприйняла звернення депутатів від фракції Партії регіонів і Комуністичної партії в польський Сейм з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом поляків. Про це в інтерв’ю газеті День заявив депутат Сейму Польщі Мирон Сич.

"Я також здивований, як і українська меншина в Польщі. Загалом у польському суспільстві велике здивування, що в такій ситуації частина депутатів Верховної Ради стають проти процесу єднання між Україною та Польщею. Якщо ми говоримо про геноцид і хочемо дотримуватися однієї лінії, то потрібно враховувати, що до злочинів вдавалися обидві сторони", – зазначив Сич.

Польський депутат вважає, що ці події повинні оцінювати історики. Крім того, на його думку, таке звернення свідчать про великі внутрішні проблеми в Україні.

"Потрібно, щоб історики вирішували ці справи, а не політики; щоб суд вирішував, хто винен … Те, що українські депутати скерували такий лист – це виразно означає, що Українська держава має, на нашу думку, внутрішню велику проблему і десь хтось хотів би чужими руками вирішувати певні політичні справи", – наголосив Сич.

При цьому він зауважив, що, на щастя, це звернення тільки від частини депутатів, а не від всієї Верховної Ради.

Нагадаємо, 5 липня 148 народних депутатів України, регіонали і комуністи, звернулися до керівництва Сейму Польщі з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу з боку ОУН-УПА.

Як повідомлялося, Сенат Польщі 20 червня ухвалив заяву у 70-ту річницю Волинської трагедії, у якій ці події названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Також у ній наголошується, що жертвами антипольської акції УПА стали приблизно 100 тис. поляків. На підтримку документа проголосували 55 сенаторів зі 100, 20 висловилися проти.

У МЗС України заявили, що Київ зацікавлений зробити все можливе для того, щоб гідно вшанувати пам’ять жертв українсько-польського протистояння у Другій Світовій війні, однак виступає проти політизації трагічних сторінок історії.

Архіви